Бойовики на Донбасі відкрили вогонь із важкого озброєння по своїх позиціях, щоб звинуватити у цьому ЗСУ – ОТУ "Схід"
Про це повідомляють у Facebook оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) "Схід".
"Приблизно о 4.00 розпочався обстріл позицій українських захисників у районі населеного пункту Водяне з напрямку населеного пункту Заїченко. За даними розвідки, одночасно із цим були зафіксовані розриви у районі населеного пункту Пікузи. Це свідчить про те, що окупаційні сили намагаються видати обстріл своїх позицій за вогонь у відповідь наших військових", – ідеться в повідомленні.
Зазначають, що окупанти вкотре "продемонстрували своє цинічне та байдуже ставлення до життя та здоров'я мирних жителів".
"Противник продовжує пропагандистські методи ведення інформаційної війни з метою звинувачення Збройних сил України в обстрілах цивільного населення, приховуючи власні підступні дії", – наголосили в оперативно-тактичному угрупованні "Схід".
Як повідомляли у штабі ООС, протягом доби 18 лютого бойовики на Донбасі 66 разів порушили режим тиші.
Станом на 9.00 19 лютого на Донбасі зафіксували 19 порушень режиму припинення вогню. Унаслідок обстрілу загинув український військовослужбовець.
Контекст:
Одразу після окупації Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
17 лютого 2022 року на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, обстріляли 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, під удар потрапили дитячий садок та кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових та п'ятеро цивільних.
18 лютого обстріли на Донбасі тривали.
На тлі цього бойовики "ЛНР" та "ДНР" оголосили про евакуацію населення ОРЛО та ОРДО до Росії. Ватажок бойовиків "ЛНР" Леонід Пасічник, заяву якого опублікували ЗМІ бойовиків, зокрема, стверджує, що Збройні сили України сформували "велике ударне угруповання" і нібито планують "глибокий прорив" в ОРЛО.
Журналісти звернули увагу, що у 2008 році за кілька днів до вторгнення у Грузію Росія евакуювала населення Південної Осетії так само, як це відбувається на Донбасі у 2022 році.
Президент РФ Володимир Путін закликав владу України до переговорів із "ЛДНР" і доручив виплачувати жителям ОРДЛО, які прибувають у РФ, гроші.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає ситуацію з евакуацією жителів ОРДЛО в РФ спробою спровокувати українських військових на ті відповіді, які в Росії "дуже хотіли б, щоб ми надавали". За його словами, Україна усвідомлює, що у разі наступу в ОРДЛО будуть великі жертви серед населення, тому "такого указу в нашій країні бути не може". Водночас Данілов попередив про велику загрозу провокацій в ОРДЛО з боку РФ.
Президент США Джо Байден заявив 18 лютого, що має підстави вважати, що президент РФ Володимир Путін уже ухвалив рішення про вторгнення в Україну.
19 лютого глави бойовиків "ЛДНР" підписали укази про загальну мобілізацію в ОРДЛО.