Бойовики обстріляли село та телевежу в Луганській області – штаб ООС

Українська сторона СЦКК задокументувала пошкодження та передала інформацію ОБСЄ
Фото: EPA
Російсько-окупаційні війська 16 листопада обстріляли зі ствольної артилерії калібру 152 мм село Муратове Луганської області. Про це 18 листопада повідомив штаб операції Об'єднаних сил у Facebook.

Обстріл тривав із 15.15 до 15.40.

"Вогонь вівся з напрямку від населеного пункту Петровеньки. Унаслідок обстрілу пошкоджено житловий будинок, господарські будівлі та прилеглу територію за адресами: село Муратове, вулиця Молодіжна, 2а та вулиця Молодіжна, 2/2", – зазначили у пості.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації припинення вогню (СЦКК) задокументувала пошкодження та передала інформацію спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

17 листопада о 15.30 бойовики тричі обстріляли із важкої артилерії селище Комишуваха Луганської області. Обстріл вели прицільно по нещодавно відкритій телевежі, яка транслює українські телеканали в ОРДЛО, підкреслили у штабі ООС.

"З огляду на те, що напередодні вся новинна стрічка окупантів рясніла фейковими повідомленнями про нібито обстріл українськими військами різних населених пунктів саме з Комишувахи, стає очевидним, що обстріл телевежі був запланований російськими артилеристами заздалегідь, і в медіапросторі противник провів інформаційну підготовку своїх дій", – заявили у штабі.

У Донецькій області внаслідок обстрілів із боку російсько-окупаційних військ протягом чотирьох діб пошкодили 16 будинків.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи. Також унаслідок російської агресії на Донбасі загинуло 158 дітей.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців та 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня. 18 жовтня у ЗСУ поінформували, що з початку 2021-го в боях на Донбасі загинуло 55 українських військовослужбовців, 217 було поранено.