Бойовики вимагають передати їм 62 особи, які скоїли тяжкі злочини проти України – Ірина Геращенко
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що деякі політичні сили в Україні "спекулюють" на темі звільнення українських заручників з окупованих проросійськими бойовиками територій.
Представники окремих районів Донецької й Луганської областей (ОРДЛО) вимагають передати їм 62 особи, які скоїли тяжкі злочини проти держави Україна – вбивства, зґвалтування, мародерство над загиблими, заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
За її словами, у списку (ОРДЛО) є ще 30 осіб, які не мають стосунку до АТО, але мають стосунок до терактів в Одесі й Харкові.
"Ті фракції, які сьогодні накручують сім'ї заручників, готові проголосувати за амністію для таких людей?" – запитала Геращенко.
Геращенко заявила, що деякі політичні сили в Україні "спекулюють" на темі звільнення українських заручників з окупованих проросійськими бойовиками територій.
"На тлі тих брудних спекуляцій і танців на кістках, які влаштовують деякі політичні сили на темі звільнення заручників, намагаючись утягнути в це нещасні сім'ї, змушуючи сім'ї ще більше страждати, я хочу сказати, що ми робимо все для того, щоб звільнити заручників", – підкреслила вона.
Геращенко нагадала, що на окупованих територіях перебуває 126 українських полонених.
"Це свідчення того, що окупанти прекрасно розуміють, що заручники – це факт шантажу й тиску на Україну, який можна використовувати, намагаючись, зокрема, спекулювати на цій темі та залучати тут (в Україні) внутрішні політичні сили, які не звільнили жодної людини, але намагаються ці процеси значно ускладнити", – зазначила вона.
Віце-спікер додала, що представники ОРДЛО на переговорах у Мінську погодилися, що до місії зі звільнення заручників приєднається офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Також удалося досягти компромісу щодо допуску представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до тюрем на окупованій території й передання їм посилок із української території.
Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей.
20 березня радник голови СБУ Юрій Тандіт повідомляв, що за час бойових дій на Донбасі з полону бойовиків звільнено майже 3100 осіб.
28 березня Геращенко заявляла, що у в'язницях на окупованій території залишаються 118 українських заручників.
5 квітня Геращенко повідомила, що їхня кількість збільшилася до 121 особи.
12 квітня вона розповіла, що кількість заручників бойовиків зросла до 126 через цивільних.