Боррель: Я не думаю, що Росія має намір вторгнутися в Україну, як Гітлер напав на Радянський Союз

Боррель: Я не думаю, що ми зіткнемося з негайними бойовими діями з використанням піхоти, окупації міст та захоплення територій
Фото: EPA
Верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що РФ не наважиться на масштабне вторгнення в Україну. Про це він заявив 8 лютого під час виступу у Вашингтоні.

Відео виступу політика оприлюднено на сайті Європейської комісії.

"Я б не говорив, що ми перебуваємо перед початком повномасштабної війни, на кшталт Другої світової війни. Не думаю, що Росія має намір вторгнутися в Україну, як [німецький диктатор АдольфГітлер напав на Радянський Союз 1941-го", – заявив Боррель.

Він додав, що зараз світ опинився у найкритичнішій ситуації з часів закінчення холодної війни.

"Я не думаю, що ми зіткнемося з негайними та класичними бойовими діями з використанням піхоти, окупації міст та захоплення територій. Це не означає, що Росія не здатна завдати Україні величезних збитків, ставлячи свій чобіт на її землю. Але, окрім цього, є кібервійна, є політична дестабілізація, захоплені території Донбасу", – сказав Боррель.

За його словами, країни НАТО готові до жорсткої реакції у разі вторгнення РФ в Україну, і це робить малоймовірним подальшу ескалацію.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявляв, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу.

8 лютого Резніков повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним і морським компонентом.