Британська розвідка вважає, що в окупантів закінчилися іранські дрони-камікадзе

Росія не полишить спроб поповнити свої запаси іранських безпілотників, вважають у британській розвідці
Фото: Tal Inbar / Twitter

Застосування армією РФ іранських дронів-камікадзе під час війни в Україні мало "обмежений успіх". Про це йдеться у зведенні британської розвідки, яке 23 листопада опублікувало у Twitter міністерство оборони Великобританії.

Як зазначено у звіті, з вересня Росія запустила сотні безпілотних літальних апаратів (БПЛА) іранського виробництва проти України. Вони були сумішшю одноразових БПЛА і традиційніших багаторазових збройних систем.

За даними британської розвідки, Росія широко використовувала цю зброю проти тактичних військових цілей та української енергосистеми.

Британське військове відомство пише, що останнім часом російське командування, імовірно, також хотіло, щоб БПЛА іранського виробництва віддавали пріоритет медичним установам як імовірним цілям і завдавали по них ударів керованими боєприпасами, якщо виявлять такі цілі.

"Росія, імовірно, задумала кампанію з БПЛА, щоб компенсувати гострий брак крилатих ракет, але цей підхід мав обмежений успіх. Більшість запущених БПЛА ліквідовано", – ідеться в повідомленні.

У британській розвідці звертають увагу, що публічно не повідомляли про удари БПЛА приблизно із 17 листопада. Там додали, що Росія, мабуть, майже вичерпала свій поточний запас, але, імовірно, шукатиме поповнення запасів.

"Росія, імовірно, зможе закуповувати БПЛА за кордоном швидше, ніж виробляти нові крилаті ракети всередині країни", – вважають у міноборони Великобританії.

Контекст:

Росія застосовує в Україні принаймні два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували Shahed у свої кольори й назвали "Герань-2".

Президент України Володимир Зеленський 26 жовтня повідомив, що РФ випустила по Україні вже приблизно 400 іранських дронів-камікадзе. 28 жовтня спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що ЗСУ збили понад 300 іранських дронів-камікадзе, унаслідок чого Росія знизила інтенсивність атак. 3 листопада представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що Іран передав у Росію нову партію з 200 дронів.

Іран спочатку заперечував постачання дронів російській армії. 5 листопада у МЗС Ірану визнали, що такі постачання були, але запевнили, що йдеться про "обмежену кількість безпілотників" і постачання "за кілька місяців" до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Телеканал CNN та агентство Reuters повідомляли, що Іран готується цього року доправити Росії нову партію зброї для використання у війні проти України, до якої входять, окрім ударних безпілотників, балістичні ракети з підвищеною точністю класу "земля – земля".

Заява Тегерана про те, що він надав "обмежену кількість" безпілотників Росії "за кілька місяців до початку війни в Україні", не відповідає дійсності, заявив спеціальний представник США у справах Ірану Роберт Меллі. Він сказав, що Іран передавав Росії десятки ударних дронів цього літа.

Британський телеканал Sky News 8 листопада повідомив, що Росія розрахувалася з Іраном за дрони-камікадзе, передавши €140 млн готівкою та зразки західної зброї, захоплені в Україні.

Країни Заходу, зокрема Канада і США, ввели санкції проти іранського виробника дронів.

19 листопада видання The Washington Post повідомило, що Росія провела секретні переговори з Іраном, під час яких домовилася про виробництво в Росії іранських дронів-камікадзе, які вона використовує у війні проти України.