"Буде спрощено процес ідентифікації". У Мінреінтеграції України закликали прискорити процес запуску попереднього добору ДНК у військових
Про це йшлося на нараді з регіональними координаторами офісу уповноваженого зі зниклих безвісти 17 квітня, повідомив пресцентр Мінреінтеграції у Facebook.
"Одне з надважливих питань, яке було розглянуто, – це попередній відбір генетичного ДНК-матеріалу у військових, які йдуть на службу до ЗСУ, і правоохоронців, – ідеться в повідомленні. – Законодавством передбачено обов’язкове відібрання біологічного матеріалу у військовослужбовців, а також членів добровольчих формувань територіальних громад. На виконання відповідного закону вже розроблено порядок відібрання зразків геномної інформації людини. Документ наразі погоджується центральними органами виконавчої влади".
Зазначають, що, згідно з порядком, ДНК людини оцифровуватимуть і зберігатимуть в особистій справі військового.
Уже закуплено відповідне обладнання для добору, оцифрування і зберігання ДНК-зразків, зазначили в Мінреінтеграції України.
"Безперечно, під час війни це надважливо. Генетичний матеріал усіх наших захисників повинен зберігатися в єдиній базі генетичних ознак. Саме завдяки наявності генетичних зразків буде спрощено процес ідентифікації. Сподіваюся, що відповідні органи прискорять процес запуску цієї процедури", – наголосила віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
Контекст:
У МВС заявляли в липні 2022 року, що під час дії воєнного стану в Україні братимуть зразки ДНК у військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів.
З ухваленням закону про державну реєстрацію геномної інформації людини є два види такої реєстрації – обов'язкова й добровільна. Обов'язкову – для військових і правоохоронців – здійснюють коштом держави. А добровільна, яку можуть пройти всі охочі громадяни України й іноземці, – платна.