Частина окупантів, які вторглися в Харківську область, користувалася мапами 1969 року, там немає Салтівки і двох водосховищ – СБУ
Співробітники СБУ виявили на звільнених від окупантів територіях Харківської області мапи 1969 року.
Зокрема, ідеться про матеріали 138-ї гвардійської мотострілецької бригади. Головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомляв, що цю бригаду розгромили українські військові із села Мала Рогань наприкінці березня.
Згідно з даними СБУ, на мапах у командирів бригади зовсім немає Салтівського житлового масиву Харкова, який забудовували з початку 70-х років ХХ століття. Також немає Трав'янського та Муромського водосховищ.
Державний кордон на картах намальовано кульковою ручкою, зазначають у СБУ.
"І хоча [мапи] мають сучасні реєстраційні номери і навіть гриф секретності, при детальному вивченні можна помітити, що вони виготовлені у 1969 році. Відомо, що навігаційним забезпеченням знищеного в Харківській області мотострілецького батальйону займалися топографічна служба Західного військового округу Росії на чолі з полковником із Росії Олексієм Красновим, а також Центр геопросторової інформації і навігації Росії. Напередодні повномасштабного вторгнення в Україну ці підрозділи святкували 210-ту річницю топографічної служби Росії і заявляли, що вони забезпечують російське військове командування "найсучаснішими картами", виготовленими нібито за допомогою "найновітніших пересувних навігаційно-геодезичних комплексів", – додали у спецслужбі.
У СБУ підкреслили, що 138-му гвардійську мотострілецьку бригаду Росії, яка користувалася цими картами, ЗСУ знищили наприкінці березня біля Харківської кільцевої дороги на старосалтівському напрямку.
Контекст:
Російські війська перебувають на території Харківської області з початку відкритого вторгнення в Україну – із 24 лютого. Обласний центр їм захопити не вдалося, окупантів відкинули.
За даними голови Харківської ОВА Олега Синєгубова станом на 29 травня, загарбники окупували приблизно 31% території області. Здебільшого це населені пункти на південному сході регіону.