"Чекайте на новини". Кулеба впевнений, що цього року Україна отримає озброєння, постачання якого у 2022-му не було можливим

Кулеба: Я не сумніваюся, що вже незабаром українське військо матиме додаткову броньову й вогневу міць
Фото: ЕРА
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 4 січня на онлайн-брифінгу в Києві розповів, що влада України вже працює над рішеннями, необхідними для постачання нових видів західного озброєння. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Зараз президент [України Володимир] Зеленський і вся його дипломатична команда інтенсивно працює над новими рішеннями щодо постачання нових типів західної зброї. Ідеться насамперед про постачання танків західного зразка та іншої бронетехніки. Я не маю сумнівів, що вже незабаром українське військо матиме додаткову броньову та вогневу міць", – сказав Кулеба.

Міністр висловив подяку генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу за заклик до країн Альянсу максимально посилити практичні внески у зміцнення оборони України.

Кулеба сказав, що є кілька груп першочергових потреб українських захисників.

"Перша група потреб стосується всіх без винятку засобів протиракетної та протиповітряної оборони, зокрема, і боєприпасів до них. Україні потрібно якомога більше високотехнологічних систем ППО, і тому ми ведемо перемовини не лише про нові батареї Patriot, а й про постачання нових систем NASAMS, IRIS-T, Crotale. Ми вдячні США, Німеччині, Норвегії, Франції за вже ухвалені рішення та працюємо над пришвидшенням подібних рішень: або нових від них, або від інших країн", – повідомив він.

Над отриманням цих видів озброєння працюють МЗС, Міноборони, президент, сказав Кулеба.

"Сьогодні Україна також зацікавлена у додатковому отриманні зенітних установок типу Gepard та Vulcan, а також переносних ЗРК, на кшталт Stinger та інших. Усі ці засоби необхідні, щоб українське небо якнайшвидше стало неприступною стіною для країни-терориста і ми могли захищати наші мирні міста, критичну інфраструктуру та громадян. Іншою надзвичайно важливою потребою залишаються артилерійські снаряди всіх калібрів. Українські артилеристи не втомлюються їх ефективно використовувати, тому ми звертаємося до всіх країн-партнерів максимально прискорити відповідні додаткові постачання", – додав глава МЗС.

Окрім того, за словами Кулеби, Україна веде роботу з партнерами "для виходу на новий рівень" у забезпеченні ЗСУ артилерійськими системами і броньованою технікою всіх типів.

"Сьогодні, як мені передали, навіть діти в Україні просять під ялинку принести їм леопарда. Розуміємо, що діти думають не лише про іграшкових леопардів. Ми всі не тільки над цим думаємо, а й дуже-дуже багато працюємо, наголосив міністр. Я казав минулого року, що переконаний у тому, що 2023-го ми отримаємо те, чого не могли з різних причин отримати 2022-го. Я можу лише підтвердити ці слова. Так і буде, але на все свій час. Чекайте на новини".

Контекст:

Українська влада неодноразово закликала союзників передати Україні сучасніші системи ППО, щоб закрити небо від російських ракет і дронів. Протягом 2022 року Німеччина, США, Франція, Норвегія та Іспанія доправили Україні ракетні комплекси Hawk, IRIS-T, CrotaleNASAMS та Aspide, а США оголосили про надання Україні ЗРК Patriot.

Ефективність української ППО сягнула 80%, повідомляв у грудні міністр оборони України Олексій Резніков. За словами президента України Володимира Зеленського, українська ППО стала сильнішою, ніж будь-коли, і цього року стане ще сильнішою. Він вважає, що ППО України може бути найпотужнішою в Європі, "це буде гарантією безпеки не лише для нашої держави, а й для всього континенту".

Обговорення питання постачання Україні західних танків ведуть місяцями, проте поки що про рішення надати їх країні не повідомляли. Німеччина, яка постачає Україні низку іншого озброєння, відмовляється надавати танки Leopard, але, як каже посол України в Берліні Олексій Макеєв, "надія є".

Також Київ порушує питання про надання США танків Abrams, але розмова "з низки причин непроста", зазначав Кулеба на початку грудня.