Пригожин придумує нісенітниці про снарядний голод – Череватий

Череватий спростував заяву Пригожина про брак снарядів в окупантів
Фото: armyinform.com.ua
У російського угруповання "Вагнер", котре у світі визнали злочинною організацією, немає снарядного голоду, про який говорив власник ПВК Євген Пригожин. Про це заявив речник східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий 8 травня в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".

"Можливо, дещо зменшили їм снарядну пайку, але в них більше, ніж достатньо снарядів, щоб гатити по наших позиціях", – сказав він.

За його словами, на бахмутському і лимансько-куп'янському напрямках армія Росії випускає приблизно 25 тис. снарядів протягом доби.

Череватий вважає, що заяви Пригожина спричинив внутрішній конфлікт між ним і російським військовим керівництвом.

"Головне, чим викликані заяви Пригожина, – що він узяв на себе військові зобов'язання і не здатний їх виконати, у тому числі із захоплення Бахмута. Тому придумує нісенітниці про снарядний голод. Хоча головна їхня проблема – це постійне знищення особового складу нашими силами оборони й неможливість їх поповнити. З в'язниць через деякі причини йому не дають людей, а в'язні самі не прагнуть іти", – підкреслив спікер ЗСУ.

За словами Череватого, окупанти й далі намагаються взяти Бахмут. За його даними, упродовж останньої доби там сталося 29 бойових сутичок, 415 разів росіяни завдавали ударів зі ствольної та реактивної артилерій, відбулося шість авіанальотів. 124 окупантів було знищено, 164 дістали поранення. Підбили танк Т-72, дві станції радіолокаційної боротьби і п'ять складів із боєприпасами, повідомив Череватий.

5 травня Пригожин записав звернення, у якому заявив, що вагнерівці передадуть свої позиції під Бахмутом Донецької області підрозділам міноборони РФ 10 травня, оскільки їм бракує снарядів. На іншому відео він на тлі вбитих найманців із нецензурними висловлюваннями звернувся до міністра оборони РФ Сергія Шойгу і начальника Генерального штабу збройних сил РФ Валерія Герасимова з вимогою дати його найманцям боєприпаси для війни проти української армії.

Череватий заявив 5 травня, що насправді "Вагнеру" бракує живої сили і Пригожин шукає причину, щоб піти з Бахмута.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають досі. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

На початку квітня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що ситуація навколо Бахмута залишається дуже напруженою і російських окупантів не зупиняють навіть "непомірно високі втрати". 14 квітня вона розповіла, що окупанти обстрілюють Бахмут понад 500 разів і проводять до 50 штурмів за добу на цьому напрямку. Маляр зазначала, що серйозних втрат під Бахмутом зазнають елітні підрозділи російської армії.

14 квітня міноборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що окупанти використовують під Бахмутом підрозділи ПДВ і атаки росіян активізувалися внаслідок покращення взаємодії між ПВК "Вагнер" та десантниками.

Колишній народний депутат, військовослужбовець ЗСУ Єгор Фірсов переконаний, що росіяни мають політичне завдання – узяти Бахмут за всяку ціну.

Утримання Бахмута відіграло головну роль у підготовці України до контрнаступу, заявив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов.

Окупанти обстрілюють Бахмут запальними й фосфорними снарядами, повідомив Генштаб ЗСУ 8 травня.