Череватий розповів про російські ПВК, які воюють на сході України після виходу вагнерівців, і назвав втрати окупантів
Сили оборони України зберігають ініціативу на бахмутському напрямку, зокрема на північному й південному флангах. Про це заявив спікер східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий 27 червня в ефірі телемарафону, який транслював канал "Рада".
Череватий наголосив, що "ворог відчайдушно чинить опір". Тільки протягом минулої доби російські окупанти обстріляли українські позиції 309 разів зі ствольної та реактивної артилерії.
"Відбулося 15 бойових зіткнень, два авіанальоти на наші позиції. Ми знищили 111 окупантів, 187 поранено, дев'ятеро потрапили в полон", – повідомив спікер.
За його словами, група полонених – найманці російської приватної військової компанії "Ветерани". Череватий анонсував відео, яке невдовзі, за його словами, з'явиться в Telegram-каналі командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського.
"Ви побачите, який суспільний зріз вони представляють", – пообіцяв спікер.
За його даними, за добу також було знищено шість гармат ворога, самохідну артилерійську установку "Гвоздика", станцію радіоелектронної боротьби, два командні спостережні пункти (один – ротного рівня, другий – батальйонного), три пункти управління безпілотними літальними апаратами, один протитанковий ракетний комплекс.
Череватий повідомив, що на східному напрямку воюють російські ПВК "Ветерани", "Патріот" і "Факел", які афілійовані з міноборони РФ.
"Вороги зрозуміли свою помилку, коли велике військове формування стало практично паралельною армією, яка майже дійшла до Москви. Зараз вони продовжують залучати раніше засуджених, але беруть їх під контроль", – пояснив він.
Спікер зазначив, що окупанти бояться оголошувати мобілізацію у РФ і, вербуючи найманців у ПВК, намагаються "забезпечити масовість" на своїх позиціях на передовій.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення міста країна-агресор РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.
За даними міністра оборони України Олексія Резнікова станом на 19 травня, російська армія втрачає під Бахмутом убитими й пораненими "по батальйону на день" і вже втратила 70 тис. солдатів. Президент США Джо Байден заявив 21 травня, що країна-агресор РФ втратила в боях за Бахмут понад 100 тис. окупантів.
Президент України Володимир Зеленський 6 червня заявив, що в боях за Бахмут 21 тис. вагнерівців знищено і 60 тис. поранено.
Уранці 25 травня Пригожин оголосив про виведення підрозділів ПВК із Бахмута. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила 25 травня, що в передмісті Бахмута російські окупанти замінили підрозділи ПВК "Вагнер" регулярними армійськими загонами. 1 червня вона зазначила, що з 1 червня вагнерівці перенесли дату виходу з Бахмута на 10-те.
Сили оборони України, які контролювали околиці Бахмута Донецької області, з кінця травня ведуть наступальні дії і просуваються флангами навколо міста. За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, протягом тижня, із 5-го до 12 червня, на бахмутському напрямку просування українських військ на лівому фланзі становило 1,5 км, на правому фланзі – 3,5 км. Площа території, узятої під контроль, – 16 км&³2;.
Упродовж доби 25 червня сили оборони України просунулися на флангах навколо Бахмута ще на 600–1000 м, казав Череватий.