Через санкції Росія зіткнулася з проблемами в оборонно-промисловому комплексі – ЗМІ
Після введення санкцій із труднощами під час виконання держоборонзамовлення зіткнувся єдиний у Росії виробник танків – "Уралвагонзавод". Керівництво відправило частину співробітників у простій через брак іноземного комплектовання, йдеться у матеріалі. Як пояснив виданню військовий експерт Юрій Федоров, "залежність російського ВПК від імпорту сформувалася ще за радянських часів". За його словами, за кордоном "закуповували електронні чіпи, без яких усі системи запуску та управління не працюють".
Від санкцій постраждав також Барнаульський верстатобудівний завод. Там звільнили 400 співробітників через втрату ринків збуту. За останні три роки підприємство експортувало понад 1 млрд набоїв у більш ніж 30 країн, зазначає видання, але з початком війни в Україні Захід, насамперед країни Північної Америки, відмовилися купувати набої із цього заводу.
Водночас скоротили постачання до Китаю, Індії, Алжиру та Єгипту через те, що якість продукції РФ впала. “Єдина, напевне, країна, яка й далі нарощує свій попит на російське озброєння, – це Алжир", – наводить думку військового експерта Іллі Крамника "Сибирь.Реалии".
Також РФ стикається з проблемами імпорту. Теоретично можна ввозити необхідні для ВПК товари з Китаю, з яким про постачання Росія неодноразово намагалася домовитися, але, найімовірніше, КНР не піде на такий крок, побоюючись санкцій, заявила військова аналітикиня Яна Матвєєва. На її думку, "китайці не продаватимуть Росії навіть через якогось лівого ІП [індивідуального підприємця]".
Росія сподівається, що "якась із країн, яка не перебуває під санкціями – умовний Киргизстан – купуватиме і перепродуватиме в Росію" матеріали, вважають експерти. Але, на їхню думку, купувати компоненти для озброєння масово в такий спосіб навряд чи вийде.
Контекст:
У відповідь на напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія ввели проти РФ кілька пакетів санкцій. За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ наклали понад 8,2 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – майже 11 тис. Тепер Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.
У березні влада США ввела санкції проти 48 підприємств російського військово-промислового комплексу, зазначили у "Сибирь.Реалии", серед яких – "Вертолеты России", корпорація "Тактическое ракетное вооружение", АТ НПО "Высокоточные комплексы", науково-виробничий концерн "Техмаш", АТ "Кронштадт" тощо. До санкцій входило заморожування американських активів підприємств, а також заборона на постачання технологій.
Як повідомляють у матеріалі, з посиланням на розслідування видання "Важные истории", під час війни російська армія втратила від 23 до 42% усіх своїх боєздатних танків, від 8 до 19% бронетехніки, до 16% артилерійських гармат.