Чергова петиція про дозвіл виїзду чоловіків за кордон набрала 25 тис. голосів
Петицію опублікували 19 травня на сайті електронних петицій, її авторка – Юлія Булавіна.
Авторка петиції підрахувала, що після 24 лютого до України повернулося понад 110 тис. чоловіків, до тероборони записалося понад 100 тис. добровольців, до інтернаціонального легіону – 20 тис., у ЗСУ – понад 230 тис. і ще понад 165 тис. працівників МВС.
"Це дає більш ніж 625 тис. осіб, абсолютна більшість з яких пройшли відповідне навчання, вміють поводитися зі зброєю, мають відповідний рівень фізичної і психічної підготовки. Воювати мають боєздатні люди", – зауважила Булавіна.
На її думку, "безліч ІТ-, соц-, креативних, технічних та інших фахівців можуть воювати на інформаційному фронті і бути бульш корисними, працюючи за кордоном". Отже, вони зможуть допомагати біженцям і підтримувати армію.
Контекст:
У квітні та червні українці вже двічі підписували такі петиції, але тоді президент відповів, що на фронті щодня гине до 100 бійців, тому він не вважає таке прохання доцільним.
Президент України оголосив воєнний стан уранці 24 лютого після початку вторгнення російських військ в Україну. Того самого дня президент оголосив в Україні загальну мобілізацію.
Рада продовжувала воєнний стан уже двічі – у березні і квітні. 22 травня парламент продовжив воєнний стан до 23 серпня. Він передбачає заборону на виїзд за кордон чоловіків призовного віку, крім особливо зазначених умов.