"Ледь не палками виганяємо". Кім розповів про евакуацію з прифронтових районів Миколаївської області
"Ми вивезли звідти всіх, хто цього хотів, а тепер ледь не "палками виганяємо" решту. Вони відмовляються, підписують документи про відмову, не хочуть їхати звідти. Нам доводиться туди їздити, привозити їжу, вмовляти, щоб вони евакуювалися", – сказав Кім.
Він зазначив, що люди "вже звикли до війни", не завжди дослухаються до порад і, зокрема, відмовляються покидати свої будинки, які опинилися на лінії зіткнення.
"Можливість їх вивезти є і пропозиції від нас також є. У нас достатньо транспорту та людей, які цим займаються. Є евакуація й у Миколаїв, і в інші регіони України, і за кордон. Ми перевозимо в Миколаїв, потім служби розбираються, хто куди може поїхати. Усередині регіону, за межі регіону, у нас є партнерські відносини з іншими областями та країнами. Вони приймають наших людей і готові там допомагати", – додав голова ОВА.
Місцева влада раніше закликала також евакуюватися жителів двох районів Миколаєва –Інгульського та Корабельного, які окупанти обстрілювали артилерією.
"Це досі актуальна загроза, російська армія дістає до цих об’єктів. Хоча ми відбили ту артилерію, але все одно вони дістають. Тому так, якщо є можливість, переселяйтеся. Хоча б тимчасово в більш безпечні райони", – сказав Кім.
Контекст:
Російська армія атакує Миколаїв та область із 24 лютого – першого дня повномасштабного вторгнення в Україну. На початку війни запеклі бої відбувалися за "Миколаївський міжнародний аеропорт" та аеродром Кульбакине на околиці міста.
Окупанти активно обстрілюють Миколаїв і населені пункти області. Влада міста постійно повідомляє про нові жертви та постраждалих.
За словами генерал-майора Дмитра Марченка, який у лютому – березні керував обороною Миколаєва, окупанти планували захопити Миколаїв за сценарієм Маріуполя Донецької області.