Кількість окупаційних військ на Донбасі перевищує 35 тис. осіб – розвідка України
В окупаційних військових об'єднаннях на Донбасі фіксують проблеми з мобілізаційними ресурсами, а також відтік військовослужбовців із частин 1-го і 2-го армійських корпусів, розповіли в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
За даними військової розвідки України, штатна чисельність російських окупаційних військ на Донбасі становить 35,5 тис. осіб. Із них 3 тис. осіб – кадрові російські військові, ідеться на сайті Головного управління розвідки Міноборони України.
У розвідці зазначають, що укомплектованість окупаційних військових об'єднань на сході України становить до 80%, найбільше укомплектовано тилові частини та підрозділи забезпечення бойовиків.
Але водночас в окупаційних військових об'єднаннях фіксують проблеми з мобілізаційними ресурсами, а також відтік військовослужбовців із частин 1-го і 2-го армійських корпусів.
"Це зумовлено тим, що внаслідок важких соціально-економічних умов велика частина населення так званих "республік" виїжджає на територію Росії. У цих умовах російська окупаційна адміністрація всіляко блокує виїзд за межі квазіреспублік громадян у віці від 18 до 50 років", – повідомили в розвідці.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Об'єднані сили на Донбасі будуть відповідати на ворожі обстріли й після набуття перемир'ям чинності.
Українська сторона регулярно повідомляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
За даними головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака, із початку перемир'я на Донбасі загинуло четверо українських військових, ще 14 дістали поранення; водночас ЗСУ на 99% виконують завдання не відкривати вогонь у відповідь на провокації бойовиків.