Кількість жертв унаслідок обстрілу Вишгорода зросла до семи

Унаслідок удару РФ по Вишгороду постраждали десятки людей, пошкоджено їхні будинки
Фото: ANDRII NEBYTOV / Telegram
Унаслідок ракетного удару РФ по Вишгороду Київської області загинуло шестеро людей. Про це начальник управління поліції Київської області Андрій Нєбитов удень 24 листопада повідомив у Facebook.

Російські окупанти влучили ракетою в житловий будинок у Вишгороді 23 листопада під час масованої атаки України. Із самого початку було відомо про чотирьох загиблих і 35 постраждалих. Пізніше в Офісі президента України поінформували, що кількість жертв зросла до п'яти.

Нєбитов удень 24 листопада повідомив у Facebook, що кількість загиблих зросла.

"Шестеро загиблих, 30 постраждалих, розбиті багатоповерхівки, зламані долі. Місто Вишгород з'явилося на 200 років раніше за Москву і, попри все, буде процвітати, коли її вже не буде, бо тут живуть незламні українці, яких ракетами не залякати", – написав він.

Керівник Київської обласної державної військової адміністрації Олексій Кулеба поінформував пізніше, що ще одна людина померла в реанімації й кількість загиблих у Київській області зросла до семи.  Він не уточнив, ідеться про Вишгород чи про інший населений пункт. 

Контекст:

Росія здійснює масовані обстріли критичної інфраструктури України з початку жовтня.

Унаслідок обстрілів 23 листопада, за даними українського МВС станом на вечір того самого дня, загинуло щонайменше 10 людей. За даними командування Повітряних сил ЗСУ, українські захисники збили 51 із 70 російських ракет та п'ять ударних БПЛА. Водночас президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначали, що окупанти випустили по Україні 67 ракет.

Влучання в об'єкти критичної інфраструктури та інші об'єкти було зафіксовано, зокрема у Києві, Київській, Львівській та Кіровоградській областях. Через пошкодження об'єктів енергосистеми чотири українські АЕС було від'єднано від мережі, проблеми з електро-, водо- і теплопостачанням фіксували по всій країні.

Увечері 23 листопада регіони України почали під'єднувати до електрики, але в усі області її змогли подати лише до 15.00 24 листопада. Виробники до 19.00 забезпечили приблизно 50% потреб українців в електриці: значна частина гідро- та теплоелектростанцій уже працює, але АЕС, які дають половину всієї електроенергії, лише почали набирати потужність, повідомили в "Укренерго".