"Дайте нам Leopard 2". Подоляк розповів, що потрібно Україні для якнайшвидшого завершення війни

Подоляк закликав Німеччину дати Україні сучасні танки
Фото: president.gov.ua
Україні для ефективного захисту своєї території і відновлення миру необхідна допомога західних партнерів, зокрема сучасне озброєння. Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю німецькій службі новин Tagesschau.de, яке опублікували 24 вересня.

"Якщо ми інтенсивно прориватимемо лінію оборони російської армії, то наступним кроком буде відвоювання територій і знищення російських військ. А для цього потрібна певна кількість бронетехніки, певні танки. Але це не мають бути радянські танки. Ці танки неефективні – ні Т-55, ні Т-64, ні навіть Т-72. Ось чому ми говоримо нашим партнерам, таким як Німеччина: якщо ви хочете взяти на себе роль лідера, якщо ви хочете, щоб у нас було менше втрат, і якщо ви хочете, щоб ця війна закінчилася швидше – тоді дайте нам Leopard 2. Дуже просто", – заявив Подоляк.

Радник глави ОП відповів на побоювання, що українським військовим буде потрібно багато часу, щоб навчитися використовувати ці танки. Він запевнив, що українці зможуть опанувати всі необхідні навички в найкоротші строки.

"Ми можемо навчитися поводитися з будь-якою зброєю на шаленій швидкості, на яку ніхто б не повірив, що ми здатні. Для нас немає нічого неможливого. А ще ми говоримо: відкриті навчальні центри, але з укороченою програмою. Ми використовуватимемо їх", – сказав він.

Подоляк навів як приклад західні види артилерії, яких в України не було до війни і якими українці навчилися користуватися максимально швидко й ефективно. Він зазначив: це було можливо тому, що Захід стояв на боці України.

Контекст:

Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

У червні в Україну доправили 12 самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000, які надали Німеччина й Нідерланди. Пізніше ці країни пообіцяли передати ще шість установок. 19 вересня пресслужба міноборони Німеччини з посиланням на заяву глави відомства Крістіне Ламбрехт заявила, що Україна отримає додатково ще чотири установки, загальна кількість становитиме 22 одиниці.

12 вересня міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що ФРН поки не має наміру постачати Україні бойову бронетехніку, підкресливши, що поки "жодна країна не передала бойових машин піхоти чи основних бойових танків західного виробництва". За її словами, ФРН домовилася з партнерами, що "Німеччина не вживатиме таких дій в односторонньому порядку".

Канцлер ФРН Олаф Шольц також заявляв, що не постачатиме Україні німецькі танки Leopard 2, тому що Німеччина "не намагається діяти односторонньо".

Глава МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи відмову влади ФРН надати Україні танки Leopard і бойові машини піхоти Marder, заявив, що "сигнали з Німеччини розчаровують".