Данілов: Якщо Путін не прийме рішення, що війну треба закінчувати, можна все, що завгодно, писати і робити

Данілов: Поведінка росіян у Європі – це виклик, на який Європа не дає адекватних відповідей
Фото: rnbo.gov.ua
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов не бачить причин, через які президент РФ Володимир Путін захотів би закінчити війну в Україні. Про це він сказав у інтерв'ю "РБК-Україна".

Відповідаючи на запитання про реінтеграцію окупованих територій, Данілов зазначив, що на Україну чекають зараз "важкі пару місяців", оскільки щойно починають обговорювати продовження особливого статусу Донбасу, який діє до 31 грудня 2021 року, "відразу збуджується Російська Федерація".

"У них є велике бажання внести туди свої корективи – щодо нібито вирішення цього питання. Насправді ключ від цього всього лежить у Москві. І якщо Путін не прийме рішення про те, що війну треба закінчувати, то ви можете все, що завгодно, писати і робити. Чи прийме він таке рішення? Я поки не бачу аргументів, чому він це повинен робити", – сказав Данілов.

Він підкреслив, що для Путіна ситуація на Донбасі – "велика гра з дестабілізації ситуації не тільки на території України", насправді його цікавлять більші території.

"Його цікавить Європа, йому дуже не подобається те, як вони поводяться. Він вважає, що повинен показати Європі, як це "правильно" має відбуватися. Причому поведінка росіян у самій Європі – усі ці отруєння людей і так далі – це виклик, на який Європа не дає адекватних відповідей", – упевнений Данілов.

Секретар РНБО підкреслив, що президент України Володимир Зеленський хоче, щоб війна закінчилася, "але вона має закінчитися так, щоб ми не втратили свою територію і свою суб'єктність".

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи. Також унаслідок російської агресії на Донбасі загинуло 158 дітей.

22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. Від початку року в боях на Донбасі загинуло 55 українських військовослужбовців, 217 було поранено, повідомили в ЗСУ 18 жовтня.

Зеленський заявляв у вересні, що вважає можливою ймовірність повномасштабної війни з Росією. За його словами, це була б "найбільша помилка" Російської Федерації.