Данілов про мінський процес: Треба визначатися, що із цим робити. Ми не можемо постійно перебувати у стані очікування й невирішення проблеми
"Мінський процес – це така цікава річ, яка вже сім років відбувається, незрозуміло, коли він завершиться, і такий процес... У Придністров'ї з 1991 року тривають такі переговори. Нам треба визначатися, що із цим робити. Ми не можемо постійно перебувати у стані очікування і невирішення проблеми. РФ є країною-агресором, і все залежить тільки від неї. Як тільки вона забере свої війська, своїх військових, конфлікт відразу завершиться. Як вони вважають, називають його конфліктом. А насправді це збройна агресія з боку РФ щодо нашої суверенної країни", – сказав Данілов.
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.
За даними Організації Об'єднаних Націй, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.
Переговори про врегулювання конфлікту проводять у межах тристоронньої контактної групи (ТКГ, Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія). Мінськ став місцем зустрічей ТКГ 2014 року. Зараз через пандемію коронавірусу засідання ТКГ відбуваються у форматі відеозв'язку.