Дефіцит в енергосистемі України залишається суттєвим, після вчорашніх обстрілів найскладніша ситуація в Херсонській області – "Укренерго"

Мережеві обмеження, за даними "Укренерго", збережено лише в Одеській області
Фото: depositphotos.com

Дефіцит в енергосистемі України, як і раніше, залишається суттєвим. Про це 3 лютого в Telegram повідомила пресслужба "Укренерго".

"Два блоки на теплових електростанціях підключено в роботунатомість один виведено в аварійний ремонт. Наявний обсяг виробленої електроенергії розподіляється на забезпечення процесів, необхідних для роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості й населення", – ідеться в повідомленні.

Мережеві обмеження, за даними "Укренерго", збережено лише в Одеській області.

"Станом на ранок 3 лютого перевищення лімітів не зафіксовано, аварійні відключення диспетчерським центром НЕК "Укренерго" не застосовувалися", – зазначили в компанії.

Минулої доби російські окупанти завдали масованих артилерійських обстрілів по енергетичній інфраструктурі в Харківській, Херсонській, Сумській, Запорізькій та Донецькій областях. Найскладніша ситуація після обстрілів у Херсонській області. Через значні пошкодження знеструмлено також деякі об'єкти і в Миколаївській області, наголосили в "Укренерго".

Контекст:

Росія восени й узимку здійснила 13 хвиль масованих ракетних і 15 безпілотних атак на українську енергетику. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб.

За даними уряду станом на грудень, фактично 50% енергосистеми пошкоджено або зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції і більшість ГЕС.

Окрім того, Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС, більшість вітрових та сонячних електростанцій розташовані на тимчасово окупованих територіях і недоступні для української енергосистеми, зазначають в "Укренерго".

Президент РФ Володимир Путін визнав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури України.