Держдеп США відповів Путіну, що Росія може розпочати демілітаризацію з окупованих частин України
Представник Державного департаменту США Метью Міллер на брифінгу із журналістами 1 лютого прокоментував заяву президента країни-агресора РФ Володимира Путіна щодо створення "демілітаризованої зони" між Росією та Україною, його цитує сайт Держдепу.
"Я щосили намагаюся зрозуміти, як буде створено демілітаризовану зону між Росією та Україною, коли російські війська зараз перебувають на території України. Досить складно мати демілітаризовану зону, коли російські війська й далі діють на українському боці кордону", – сказав він.
За словами Міллера, Путін знову і знову чітко давав зрозуміти, що він не змінив своїх цілей із завоювання й підпорядкування України.
"Я думаю, якби Росія справді хотіла виявити інтерес до демілітаризованої зони, то вони могли б почати з демілітаризації тих частин України, де зараз перебувають російські війська", – заявив він.
Путін 31 січня на зустрічі з довіреними особами розповів про бажання Кремля створити "демілітаризовану лінію" з Україною.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
Демілітаризація України була однією із задекларованих главою Кремля цілей війни. За час вторгнення РФ втратила, за оцінкою Генштабу ЗСУ станом на ранок 2 лютого 2024 року, приблизно 387 060 військових (+830 упродовж останньої доби), 11 792 бойові броньовані машини, 6331 танк, 332 літаки, 324 вертольоти й багато іншої техніки.