Діти, яких незаконно вивезли у РФ, після повернення в Україну пройшли майстер-клас із мінної безпеки від Фонду Ріната Ахметова

Програму для дітей із мінної безпеки побудовано у форматі інтерактиву
Фото надав Фонд Ріната Ахметова

Діти, яких незаконно вивезли у країну-агресора РФ, після того, як їх удалося повернути в Україну, пройшли майстер-клас із мінної безпеки від Фонду Ріната Ахметова. Про це 2 лютого повідомляють на сайті Фонду.

"Зимова зміна "Блогер Кемпу" від Фонду Ріната Ахметова унікальна. У ній уперше беруть участь хлопці й дівчата, яких було незаконно вивезено до Росії і яких вдалося повернути додому. Днями учасники зміни долучилися до майстер-класу з мінної безпеки, який провела інструкторка з роботи з ризиками мінно-вибухової небезпеки, психологиня Ольга Фролова", – зазначають на сайті.

За словами експертки, ця тема є дуже актуальною.

"Адже рік війни дорівнює 10 рокам розмінування й розчищення територій. На сьогодні 30% усієї території України вважаються забрудненими вибухонебезпечними речовинами. Дітям потрібно знати елементарні речі, які врятують їхні здоров'я й життя. Якщо вони будуть достатньо усвідомленими, освіченими в цій темі, вони зможуть попередити ці ризики і для себе, і для рідних, і для близьких", – наголосила вона.

Програму побудовано у форматі інтерактиву. Коли інструкторка працює з дітьми, вона актуалізує знання, які вони вже мають. Важливий напрям роботи – розвіювання міфів і хибних уявлень про взаємодію із цими небезпечними предметами. Цінно й те, що діти можуть стати "точкою входу" для інформування дорослих, запобігши небезпеці для них.

"Ми говоримо про такі прості правила, як "Не підходь. Не чіпай. Телефонуй". Це той результат, із яким діти виходять із заняття. Вони його знають, говорять про це між собою, передають рідним і близьким. Плюс роздатковий матеріал – діти повезуть ці буклетики близьким, у школи", – додала Фролова.

Презентації, які використовує в роботі з дітьми психологиня, розробила гуманітарна організація HALO Trust. Ця компанія знешкоджує міни й інші вибухові пристрої по всьому світу. Матеріали адаптовано й побудовано як покрокову інструкцію. Вони містять інформацію про вибухонебезпечні предмети, які зараз є в Україні.

"Діти підтверджували, що бачили подібне. Тож такий майстер-клас значно підвищить їхню уважність до потенційно небезпечних предметів навколо", – сказала експертка.

Контекст:

Діти, які пережили травму незаконного вивезення у країну-агресора, потребують особливо уважного підходу до реабілітації та допомоги. Тому на зимовій зміні "Блогер Кемпу" працює посилена команда психологів, а також лікар-остеопат, який займається фізичною реабілітацією.

У рамках проєкту "Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України" оздоровилося, відпочило й дістало кваліфіковану психологічну допомогу в таборі "Блогер Кемп" майже 4,9 тис. дітей з усієї України, які постраждали від війни.