Для закінчення війни треба говорити з Путіним – Шольц
Шольц вважає, що попри не дуже обнадійливі "перспективи успіху" розмов із Путіним, необхідно зберігати "канал зв'язку" із Кремлем.
Росія, переконаний канцлер, "має визнати, що так далі тривати не може", і вивести війська.
Він зазначив, що мета полягає в тому, щоб Росія припинила свою агресивну війну, а Україна захистила свою цілісність, а для цього необхідно "говорити". Буде це зроблено за допомогою телефона, відеозв'язку чи за довгим столом, ще доведеться з'ясувати, додав Шольц.
Контекст:
Через місяці після повномасштабного вторгнення президент РФ Володимир Путін вимагав від України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.
16 листопада український президент повідомив, що "отримував сигнали від партнерів" щодо бажання Путіна провести переговори. У відповідь Зеленський "запропонував публічну форму [переговорів], бо Росія веде з Україною війну публічну".
3 грудня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росії можна надати гарантії її безпеки, якщо Москва погодиться на переговори щодо миру в Україні. Французький президент згадав побоювання президента Росії Володимира Путіна, що НАТО прийде до кордонів РФ.
На заяву Макрона негативно відреагували в Україні – Макрону відповіли голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, секретар РНБО Олексій Данілов.