До РФ намагалися продати корабельну артилерію сил оборони України на майже $1,5 млн – СБУ

За даними слідства, до оборудки причетний миколаївський підприємець
Фото: Служба безпеки України / Тelegram

Служба безпеки 29 вересня в Telegram заявила, що викрила ділка, який намагався продати до РФ корабельну артилерію сил оборони України.

Ідеться про артсистеми різних типів: від шестиствольних автоматів АО-18 до універсальних установок АК-176М на майже $1,5 млн – таку зброю використовують на бойових кораблях для ураження швидкісних цілей на малих дистанціях, зокрема дронів і крилатих ракет, ідеться в повідомленні.

За даними слідства, до оборудки причетний миколаївський підприємець, який незаконно заволодів відповідним озброєнням під час повномасштабної війни. СБУ стверджує, що для прихованого вивезення зброї фігурант помістив її у спеціальні контейнери, які зовні мали вигляд бойлерів для підігріву води.

"Щоб замаскувати оборудку, зловмисник планував транспортувати бойові системи на афілійовані підприємства до країн ЄС і Південно-Східної Азії, а звідти – до країни-агресора. Для цього він уклав фіктивні договори з підконтрольними іноземними компаніями. Викрили ділка на етапі підготовки до вивезення оборонної продукції й затримали", – розповіли у пресслужбі.

У службі наголосили, що під час обшуків на його складах і в офісах вилучили:

  • артилерійські установки у спеціально виготовлених контейнерах;
  • додаткове комплектування до військових катерів;
  • договори з іноземними підприємствами.

Озброєння передали для потреб сил оборони.

Слідчі повідомили фігуранта про підозру за ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 201 Кримінального кодексу України (готування до контрабанди зброї, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Чоловік перебуває під вартою, йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Триває розслідування для притягнення всіх винних до відповідальності.