У суд передали справу "керівника" Маріупольського СІЗО, підозрюваного в держзраді

З березня 2022 року Маріуполь захопили окупанти
Фото: ЕРА
Державне бюро розслідувань України завершило досудове розслідування щодо колишнього співробітника Маріупольського слідчого ізолятора, якого підозрюють у співпраці з російськими окупантами. Про це пресслужба ДБР поінформувала 10 квітня в Telegram.

За даними слідства, він пропустив військових РФ на територію ізолятора, де було 345 ув'язнених. Загарбники облаштували поряд бойову позицію.

"Обвинувачений оперативно повідомив російських кураторів про бунт серед утримуваних СІЗО. За наявною у слідства інформацією, окупанти силою "заспокоїли" бунтівників. Ув'язнені, які погодилися підтримати окупаційний режим, були звільнені з установи, доля інших невідома", – ідеться в повідомленні.

За активну співпрацю з окупантами фігуранта призначили "начальником" СІЗО в системі так званої державної служби виконання наказів міністерства юстиції "ДНР". Його обвинувачують за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Санкція статті передбачає довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Контекст:

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Від початку березня місто було у блокаді, з другої половини травня – у повній окупації.

У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення в місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.

У Маріуполі діє український спротив. Американський Інститут вивчення війни (ISW) в оперативному аналізі наголошував на тому, що ефективні партизанські атаки України відволікають окупантів від виконання завдань на фронті.