Дочка народила в підвалі в Бучі: нова історія в музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова
Молодшим близнюкам Катерини в лютому було сім місяців, і коли почалися вибухи, над будинками літала авіація й не вщухав сигнал тривоги, сім'я виїхала за кордон. У Бучі їм доводилося кожну тривогу одягати сімох дітей і виводити й виносити їх на руках у безпечне місце. Тож жінка вже 25 лютого благала чоловіка виїхати з дому.
"Ми тікали, не взявши нічого із собою. Не знали, куди їдемо і як доїдемо. Найважче було те, що в Бучі залишалися син, донька на 39-му тижні вагітності, зять і друг сім'ї", – розповіла Катерина.
Спершу велика сім'я жила на Закарпатті, потім виїхала до Німеччини, куди запросили знайомі. Жили там на агрофірмі.
"До нас приходили чужі люди, несли гроші, одяг, солодощі для дітей. Німці казали, що готові віддати останню сорочку, аби нам полегшало. І плакали разом із нами", – розповідає жінка.
Пізніше їм знайшли будинок, діти пішли до школи. Сім'я отримує продукти, дітям передали новий візок, велосипеди й самокати. У цей час Катерина та її чоловік стали бабусею й дідусем.
"У дочки в Бучі почалися перейми. Це було найстрашніше, що ми із чоловіком пережили за весь цей час. Вона була в будинку без світла, газу, води, опалення та без акушера. Пологи приймали сусідки: терапевтка, домогосподарка й дизайнерка. Так народилася наша онука Аліса", – поділилася жінка.
За кілька днів старших дітей й онука змогли евакуювати в Рівненську область, але пізніше вони повернулися додому. Бабуся й дідусь ще не бачили Аліси, але повертатися поки не готові: молодші діти лише нещодавно перестали лякатися та згадувати пережите.
"Ми дуже вдячні цій землі та людям. І дуже вдячні всім, хто залишився в Україні та з кожною хвилиною наближає перемогу", – каже Катерина.
Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів музею вже нараховує понад 40 тис. історій.
Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію та запросити друзів і рідних долучитися; відвідати портал музею й натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безоплатну гарячу лінію за номером 0-800-509-00.
Контекст:
Наприкінці лютого російські війська окупували частину Київської області. 2 квітня регіон звільнили від російських окупантів.
У населених пунктах регіону знайдено тіла убитих мирних жителів. Голова обласної поліції Андрій Нєбитов поінформував, що станом на 9 вересня в Київській області було знайдено 1360 тіл загиблих.
Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив 19 вересня, що судові вироки за скоєння злочинів на території України дістало дев'ятеро російських окупантів.