Домовитися з Росією про врегулювання ситуації на Донбасі практично неможливо – Кравчук
Росія, не визнаючи себе стороною конфлікту на Донбасі, говорить одне, а робить інше. Про це 15 лютого під час форуму "Україна 30. Тимчасова втрата частини Донбасу і Криму: вплив на вартість тарифів" заявив перший президент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук. Форум транслювали на каналі in time Ukraine у YouTube.
Кравчук зазначив, що нещодавно в ефірі російського "Первого канала" ватажок "ДНР" Денис Пушилін заявив про намір інтегрувати окуповані території України в РФ.
"Це вже офіційна заява. Ми збираємося у тристоронній контактній групі і ставимо завдання, як трансформувати неконтрольовані регіони в Україну, як сформувати місцеве самоврядування, його особливості, а там завдання зовсім інші", – підкреслив Кравчук.
За його словами, російська сторона звинувачує Україну в порушенні домовленостей.
"А я твердо можу сказати, що Україна виконала повністю домовленості, узяті 9 грудня 2019 року. Таким чином, ми можемо констатувати: домовитися з Російською Федерацією про врегулювання ситуації на Донбасі в тому статусі, в якому себе бачить Росія і які завдання вона ставить, практично неможливо", – вважає голова української делегації у ТКГ.
За його словами, Україні треба дивитися правді у вічі і не думати, що ситуація зміниться найближчим часом.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки й останній до цього часу саміт лідерів "Нормандської четвірки". Їхні домовленості було виконано частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами.