"Донбас і Мирні": найбільше допомоги мирним жителям Донбасу надає Штаб Ріната Ахметова Актуально

Більш ніж 50 000 людей отримали адресну допомогу, повідомили у Штабі
Фото: Фонд Ріната Ахметова

З серпня 2014 року Гуманітарний штаб надав допомогу 1 159 165 людям, понад 12 мільйонів продуктових наборів було видано мирним жителям Донбасу, більш ніж мільйон життів урятовано.

За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, найбільше допомоги мирним жителям Донбасу надає Гуманітарний штаб Ріната Ахметова. Так вважають 51,7% опитаних по Україні та 60,7% респондентів на Донбасі. Ці дані було оприлюднено 17 квітня у Києві, на звітному заході "Донбас і Мирні" Фонду та Штабу Ріната Ахметова, пише офіційний сайт організації.

"Головна мета Штабу, який працює більш ніж три з половиною років, – допомогти якомога більшій кількості людей. Запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі. Цю задачу Рінат Ахметов поставив із перших днів бойових дій. Штаб став найпотужнішою у країні благодійною та гуманітарню організацією. Упродовж усього часу роботи врятовано життя більш ніж мільйона осіб, – розповів Роман Рубченко, директор Фонду Ріната Ахметова. – Штаб продовжить роботу вже наявних проектів адресної допомоги — допомога дітям, людям, що потребують лікування, операцій тощо".

Гуманітарний штаб, який є найбільшою програмою Фонду Ріната Ахметова, четвертий рік відправляє автоколони з продуктами на Донбас, регулярно видає ліки важкохворим дітям, допомагає у проведенні операцій, рятує поранених дітей та допомагає їм пройти реабілітацію, зазначає прес-служба. Ці проекти будуть продовжені й у 2018 році.

Фото: Фонд Ріната Ахметова

У межах заходу презентували фотокнигу "Донбас і Мирні", головними дійовими особами якої стали мирні жителі, що постраждали внаслідок бойових дій на Донбасі.

"Ця книга про війну та мирних жителів. Про згорілі будинки й обвуглені надії. Про тих, у кого війна поцілила кулями, мінами, осколками. Насамперед – про дітей, які так сильно постраждали від цієї війни. А ще вона про тих, хто простягає руку допомоги, попри все... Це документ. Це щоденне, щохвилинне нагадування всім нам про те, що у війні у центрі Європи у XXI столітті гинуть, страждають мирні. Що вони потребують допомоги. Що їм самим не впоратися з таким масштабом трагедії. Нікому не впоратися самотужки. Цей документ не дає забути, що під час війни байдужість вбиває, як вбиває зброя. Діти і дорослі на сторінках книги — вони герої і за правом є співавторами фотокниги "Донбас і Мирні". Без їхньої мужності книга була б про безнадійність. А з ними – ця книга про силу волі, про боротьбу за своє майбутнє. Про те, якою важливою є підтримка. І водночас про те, наскільки потворна і безжальна війна", — сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова, директор по зв'язках із громадськістю та комунікаціях СКМ.

Гостями заходу стали діти, які наперекір долі і важким пораненням вижили, спростувавши невтішні прогнози лікарів.

Фото: Фонд Ріната Ахметова

У заході взяли участь представники державних структур, міжнародних організацій, посольств, українських благодійних фондів, громадянського суспільства, а також провідних експертів у галузі соціології. Учасники обговорили ключові потреби Донбасу і важливість координації між представниками міжнародних та українських організацій. Наприкінці дорослі вишикувалися у чергу, щоб взяти автографи у дітей-героїв книги "Донбас і Мирні" і головних героїв заходу.

Головні цифри Гуманітарного Штабу Ахметова, найбільшої гуманітарної місії в Україні, від серпня 2014 року*:

  • 1 159 165 осіб отримали допомогу від Гуманітарного штабу.
  • 12 000 294 продуктових наборів видано жителям Донбасу.
  • Більш ніж 50 000 людей отримали адресну допомогу.
  • Понад 10 тисяч осіб отримали адресну допомогу на лікування, з них понад 5 тисяч —  це діти.
  • 55 923 дорослих і дітей отримали від штабу психологічну підтримку.
  • Приблизно 3500 дітей оздоровилися та побували на літньому відпочинку.
  • 39 462 особи були евакуйовані, з них 14 784 – діти.
  • 930 575 звернень надійшло на гарячу лінію і сервіс "Онлайн-допомога".

П'ять фактів про роботу Гуманітарного штабу:

  • Більш ніж мільйон людських життів врятовано завдяки допомозі Гуманітарного штабу.
  • 12 000 294 продуктових наборів – обсяг гуманітарної допомоги можна порівняти з населенням 11 областей: Житомирської, Черкаської, Рівненської, Миколаївської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Чернігівської, Волинської, Кіровоградської та Чернівецької.
  • 131 000 тонн гуманітарної допомоги, доставленої на Донбас Штабом Ріната Ахметова, умістилися б у 524 літаках "Мрія".
  • Шлях до 2,5 млн кілометрів, який подолали фури в автоколоннах Гуманітарного штабу за рік, дозволив би 62 рази об'їхати навколо земної кулі.
  • 6 560 машин відправлено на Донбас упродовж трбох із половиною років роботи Штабу; якщо виставити у ряд всі машини з гуманітарною допомогою, то отримана лінія зможе з'єднати Донецьк і Слов'янськ.

Робота Гуманітарного штабу Ріната Ахметова у 2018 році

Гуманітарний штаб продовжує надавати допомогу населенню у прифронтовій зоні та у "червоній зоні" – населених пунктах, де досі дуже потрібна допомога. Бригади мобільної видачі доставляють продуктові набори для 85 населених пунктів Донбасу, жителі яких гостро потребують харчів.

Завдяки проекту "Ліки дітям" важкохворі діти й надалі регулярно отримують життєво необхідні медикаменти.

Працює проект "Здорове серце". Дітям із чотирьох областей України з діагнозом "порок серця" Гуманітарний штаб Ріната Ахметова у 2018-му допоможе у проведенні операцій зі встановлення окклюдера – імпланта, який закриває порок. Операції проводять ендоваскулярним методом, без розрізу грудної клітини, після чого дитина може швидко відновитися і назавжди забути про свій діагноз.

У 2018 році у проекті "Реабілітація поранених дітей" братимуть участь понад 30 хлопчиків і дівчаток. Вони зможуть пройти курс лікування у найкращих санаторіях України.

Близько 500 дітей Гуманітарний штаб Ріната Ахметова планує оздоровити влітку 2018-го року. Завдяки проекту "Мирне літо – дітям Донбасу" вони зможуть не тільки відпочити, але й отримати психологічну допомогу – подолати наслідки "травми війни".

*Дані за станом на 9 лютого 2018 року.