Допомагали вивозити зерно. СБУ оголосила про підозру двом чиновникам "Укрзалізниці" у співпраці з окупантами

СБУ затримала підозрюваного у співпраці з окупантами
Фото: Служба безпеки України / Telegram
На звільненій території Харківської області Служба безпеки України викрила посадовців "Укрзалізниці", які допомагали ворогові підтримувати залізничне сполучення з Росією, повідомляє СБУ 22 листопада в Telegram.

За даними СБУ, під час окупації регіону чиновники керували стратегічно важливим залізничним вузлом у Куп'янську, через який окупанти вивозили українське зерно. Окрім того, колаборанти керували рухом російських ешелонів із військовою технікою і боєприпасами для ведення бойових дій проти сил оборони на східному напрямку.

Підозрюваними є двоє колишніх чиновників місцевого підрозділу "Укрзалізниці", які на початку повномасштабного вторгнення перейшли на бік агресора, ідеться у повідомленні. Вони приєдналися до окупаційної адміністрації, де одного призначили керівником "служби експлуатації залізниць" Куп'янська, а іншого – його заступником.

На цих посадах колаборанти допомагали ворогові підтримувати залізничне сполучення з РФ, а також стежили за ефективним використанням рухомого складу на користь окупантів, заявили в СБУ.

Після звільнення міста правоохоронці затримали одного з фігурантів. Другий на початку деокупації втік до Росії, де зараз переховується від правосуддя. Його планують оголосити в розшук.

Слідчі СБУ повідомили обох жителів Харківської області про підозру у колабораційній діяльності.

Контекст:

Російські війська перебували на території Харківської області від початку повномасштабного вторгнення в Україну – із 24 лютого.

Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. 16 вересня українські військові зайшли до Куп'янська.

У Харківській області під контролем російських окупаційних військ станом на 25 жовтня перебувало 1,8% території регіону, зазначали в обладміністрації. 1 листопада заступник глави ОП Кирило Тимошенко заявив, що в Харківській області деокупували 568 населених пунктів.