"Допомагати добре, але інколи не заважати – набагато краще". Зеленський звернувся до місцевої влади у зв'язку із побудовою системи тероборони
Президент наголосив, що організація національного спротиву та територіальної оборони відбувається під егідою та безпосереднім керівництвом Збройних сил України.
"Усі, особливо окремі керівники на місцях, мають чітко усвідомити: є речі, які повинні втілювати у життя виключно військові, виключно професіонали. Допомагати їм – це добре, але інколи не заважати їм – це набагато краще. У питанні національної безпеки немає місця для політики, немає місця для інтриг, спекуляцій, хаосу, які можуть створити такі речі", – заявив Зеленський.
Він також наголосив на тому, що зараз особливо потрібна взаємодія влади всіх рівнів та розуміння своєї відповідальності з боку представників самоврядування для побудови ефективної моделі тероборони та національного спротиву.
"Це надійний тил для професійної і добре оснащеної армії, що разом створює основу сильної держави", – додав президент.
Про активну участь у формуванні місцевого штабу територіальної оборони неодноразово заявляла влада Києва. У Міноборони після цих заяв закликали представників місцевої влади діяти в межах своїх повноважень, "не допускати неузгоджених кроків і заяв" і наголошували, що в захисті країни "не місце піару та пересмикуванням".
На порядку денному сьогоднішнього засідання президії Конгресу місцевої та регіональної влади, як повідомляє його пресслужба, стан виконання закону України "Про основи національного спротиву", забезпечення фінансової та енергетичної стабільності в Україні, готовність до реалізації 2022 року проєктів програми "Велике будівництво", заходи щодо підвищення рівня енергоефективності та термомодернізації житлофонду, а також виконання указу президента "Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров'я та додаткових гарантій для медпрацівників".
Засідання відбувається в Харкові під керівництвом Зеленського.
Контекст:
Закон "Про основи національного спротиву" набув чинності з 1 січня 2022 року, у ЗСУ з'явився окремий рід військ – Сили територіальної оборони.
Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть українці, які служили у ЗСУ, інших військових формуваннях та правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. У формування не братимуть раніше засуджених за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (не поширюється на реабілітованих), а також тих, хто має дві або більше судимості.
Сили тероборони призначені для виконання завдань у своїх зонах та районах. Головнокомандувач ЗСУ може перекинути їхні підрозділи й на інші ділянки, але в наступальних операціях їх не використовуватимуть.
Сили територіальної оборони ЗСУ зараз повністю забезпечено боєприпасами та озброєнням. Про це 24 січня на брифінгу заявляв міністр оборони Олексій Резніков.