Досвіду використання мобільних вогневих груп немає в жодній іншій країні – ПС ЗСУ

У Повітряних силах розповіли, як працюють вогневі мобільні групи
Фото: Олександр Павлюк | Міністерство оборони України / Telegram

Мобільні вогневі групи, які захищають Україну від ворожих безпілотників, – це вимушений крок, до якого вдалося військове командування, і спочатку вони були в незначній кількості. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі "Українського радіо" 22 листопада.

Він наголосив, що такого досвіду використання вогневих мобільних груп немає в жодній іншій країні. Ігнат розповів, як працюють такі групи.

"Працює група людей – є ті, хто спостерігає, хто відстежує повітряну обстановку, є люди, які безпосередньо знищують, є водій, який керує пікапом... Тобто це група людей, яка 24 години на добу перебуває у стані готовності виїхати оперативно в місце, звідки потенційно буде атакувати дрон. Мобільна група має обмежений радіус ураження, мова йде про кілометр-два, а краще, щоб було кількасот метрів", – сказав він.

Ігнат розповів, що дрони знищують за допомогою кулеметів, зенітними гарматами, ПЗРК. Водночас використовують тепловізійне обладнання, нічне бачення, прожектори тощо.

Контекст:

За даними президента України Володимира Зеленського, РФ протягом вересня застосувала проти України 246 ракет, 538 дронів Shahed (загалом 746 ударних дронів) і 1159 керованих авіабомб.

У вересні окупанти використали для атак на Україну рекордну кількість дронів Shahed – 503 штуки, повідомило видання Defense Express. Сили оборони півдня України, за даними керівниці об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталії Гуменюк, збили приблизно 300 з них.

У жовтні російські окупанти запустили по Україні 243 дрони-камікадзе Shahed іранського виробництва, українська протиповітряна оборона збила 228 із них, повідомив 2 листопада глава Офісу президента України Андрій Єрмак. Після цього були нові атаки ворога.