ДСНС України дала поради, як удома підготуватися до ймовірних надзвичайних ситуацій

У ДСНС наголосили, що "спокійно і впевнено зустрічають виклики нового дня"
Фото: ДСНС України / Facebook

Державна служба України з надзвичайних ситуацій на тлі ескалації ситуації на сході країни дала поради, як удома підготуватися до ймовірних надзвичайних ситуацій. Пресслужба ДСНС опублікувала у Telegram інфографіку зі своїми рекомендаціями.

Усього до неї входить 10 пунктів. Зокрема, рятувальники рекомендують громадянам дізнатися, де розташовані найближчі місця укриття, підготувати засоби медичної допомоги, запаси їжі та води, а також зібрати необхідні речі і документи.

"Спокійно і впевнено зустрічаємо виклики нового дня, бо знаємо алгоритми дій на будь-який випадок", – підкреслили у ДСНС.

Фото: ДСНС України / Telegram

Контекст:

У 2014 році, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

18 січня 2022 року у Білому домі заявили, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі й тимчасово окупованих територій зосереджено 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентом. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.

17 лютого 2022 року на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, було обстріляно 30 населених пунктів на підконтрольній Україні території, до того ж під удар потрапили дитячий садок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових та п'ятеро цивільних.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що жодних наказів в Україні щодо звільнення у силовий спосіб тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей немає. Він також повідомив про загрозу провокацій із боку РФ.

21 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України та підписав відповідні укази у присутності ватажків незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР" Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника. Укази офіційно передбачають введення російських військ на територію ОРДЛО для "підтримання миру".

Того самого дня жителі окупованого Донецька повідомили про пересування дуже великої колони танків та бронетехніки з Донецька в південно-західному напрямку до лінії фронту.