Двоє американських добровольців потрапили в полон до окупантів під Харковом – ЗМІ

Американці потрапили в полон під час бою під Харковом 9 червня
Фото: telegraph.co.uk
Двоє колишніх військовослужбовців США Александр Дрюке та Енді Г'юн минулого тижня потрапили в полон до росіян під час боїв під Харковом. Про це виданню The Telegraph розповіли їхні товариші по службі.

39-річний Дрюке та 27-річний Г'юн служили добровольцями в одному з регулярних підрозділів української армії. Вважається, що вони стали першими американськими військовослужбовцями, котрі опинилися в полоні у росіян.

Товариш цих двох чоловіків, який побажав залишитися неназваним, повідомив, що вони потрапили в полон після того, як зіткнулися зі значно більшими силами росіян під час бою 9 червня в селі Ізбицьке, за 50 км на північний схід від Харкова. Село розташоване менш ніж за 8 км від кордону з Росією.

За словами співрозмовника видання, їхньому загону сказали, що село звільнено від росіян, хоча насправді вони на той момент розпочали його штурм. Окупанти наступали з двома танками Т72, кількома БМП-3 та приблизно 100 піхотинцями, тоді як українські сили становили лише один загін із 10 осіб.

Загін відступив і зайняв оборону, заклавши на дорозі протитанкову міну для Т72, які наступали. Дрюке та Г'юн разом керували реактивним гранатометом РПГ7.

"Усі сховалися, чекаючи, коли один із танків підірветься на протитанковій міні, але Алекс та Енді побачили БМП-3, який ішов з іншого напрямку через ліс, і зрозуміли, що вона вб'є більшість із нас. Вони відкрили вогонь і знищили його першим пострілом", – згадує їхній товариш по службі.

На це, однак, звернув увагу один із танків Т72, котрий вистрілив у бік чоловіків. Вважається, що снаряд не влучив у них, але, імовірно, зумовив вибух, який зачепив їх.

Незабаром після цього сам танк підірвався на одній із протитанкових мін, а між силами зав'язався бій. Під час нього, імовірно, вони й потрапили у полон.

"Усе було дуже хаотично, але ми підозрюємо, що вони знепритомніли або від пострілу танка, що стріляв у них, або від протитанкової міни, яка підірвалася, тому що пізніші пошукові місії не виявили їхніх слідів. Після цього ми запустили дрони і відправили українську пошукову групу, але нічого не знайшли. Якби вони були уражені танковим снарядом, на місці були б залишки їхніх тіл або обладнання", – каже їхній товариш.

За його словами, його підозри посилилися пізніше тієї самої ночі, коли в російському Telegram-каналі з'явилося повідомлення про те, що двох американських військовослужбовців узяли в полон під Харковом.

Контекст:

27 лютого президент України Володимир Зеленський про створення інтернаціонального легіону, що складається з іноземців, які бажають виступити на боці України у війні проти російських окупантів. Він закликав іноземних громадян "приєднатися до захисту безпеки у Європі та світі".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив 6 березня, що в Україну їдуть добровольці з 52 країн світу, які приєднаються до інтернаціонального легіону для боротьби із вторгненням Росії. Він зазначив, що українська влада отримала майже 20 тис. заявок від них.

13 червня представник легіону Дам'єн Магру на брифінгу, який транслював медіацентр "Україна – Укрінформ", повідомив, що до інтернаціонального легіону оборони України приєдналися добровольці з усіх континентів, але не назвав їхньої точної кількості. "У нас є представники 55 країн з усіх континентів, навіть таких далеких, як Бразилія, Південна Корея, Австралія", – сказав Магру.