Ексглава Генштабу Великобританії: Україна може перемогти Росію на своїй території. Але це не приведе до закінчення війни

Карлтон-Сміт вважає, що найімовірнішим сценарієм є тривала війна або заморожений конфлікт
Фото: gov.uk
Відсутність в України ресурсів, щоб перенести війну на територію РФ, затягує воєнні дії і робить їх витратнішими. Таку думку 7 липня висловив в інтерв'ю LB.ua колишній глава сил спеціального призначення і ексглава Генштабу Великобританії генерал Марк Карлтон-Сміт.

Відповідаючи на запитання щодо його ставлення до того, що міжнародні партнери не рекомендують Україні завдавати ударів по російській території, він навів приклад війни в Афганістані.

Генерал нагадав, що міжнародна коаліція в Афганістані, яка боролася з партизанськими силами протягом 15 років, так і не змогла перемогти погано підготовленого тактичного противника. Однією з причин, за його словами, є те, що таліби мали безпечний притулок за кордоном, де вони могли набирати бійців, відновлюватися, переоснащуватися й практично безкарно компенсувати свої втрати.

"І, звичайно, це та перевага, якою користується російський контингент в Україні. Україна не має ресурсів, щоб вести те, що ми називаємо глибоким боєм, який би переніс війну на територію Росії. І, звичайно, це тактичне обмеження, яке явно впливає на здатність українських Збройних сил вести війну", – вважає Карлтон-Сміт.

На його думку, війна тільки на території України робить завдання складнішим, затягує воєнні дії й робить їх витратнішими.

"Однак, попри це, Україна може перемогти Росію на своїй території. Утім, я не вважаю, що це автоматично приведе до закінчення війни. Отже, найімовірнішим сценарієм є тривала війна чи заморожений конфлікт. Це в інтересах Росії, і це дасть їй перевагу з погляду стратегії, оскільки дозволить відновитися і стати сильнішою, виконати уроки над помилками. І, звичайно, тут криється велика небезпека, адже в результаті проросте насіння майбутньої війни", – вважає британський генерал.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів з північних областей країни, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях.

5 липня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України Олексій Громов заявив, що сили оборони України просунулися вглиб оборони росіян до 7,5 км на мелітопольському й бердянському напрямках і повернули під контроль майже 160 км&³2; території.