Ексгубернатор штату Нью-Йорк передав Україні будинки для тимчасового проживання
Під час візиту до Закарпаття колишній губернатор штату Нью-Йорк Джордж Патакі передав допомогу від Центру лідерства (George E. Pataki Leadership Center) та Фонду допомоги Україні (The Ukrainian Relief Fund) у вигляді спеціальних модульних будинків, які можуть забезпечити тимчасове проживання людей у будь-яких умовах. Про це повідомив у Facebook керівник Закарпатської ОВА Віктор Микита.
Ці будинки можна змонтувати за лічені хвилини, швидко й легко транспортувати, вони мають усі необхідні елементи для поселення сімей на певний період. За словами Патакі, такі конструкції у США використовували для забезпечення проживання людей після природних катастроф.
"Ураховуючи це, разом із заступником керівника Офісу президента Ігорем Жовквою запропонували американським колегам розглянути можливість постачання та компактного розташування містечок із модульних будинків у регіонах, які сьогодні звільнені ЗС України від окупанта, і де люди залишилися без даху над головою через бомбардування. Це дасть змогу постраждалим. тимчасово проживати на власних ділянках та відновлювати й ремонтувати своє пошкоджене житло", – сказав Микита.
Колишній губернатор штату Нью-Йорк запропонував створити спільний фонд на Закарпатті, який міг би акумулювати благодійні внески зі США для розвитку місць компактного проживання вимушено переміщених осіб.
Контекст:
Прем'єр-міністр окарини Денис Шмигаль пообіцяв, що українцям, чий будинок було зруйновано російськими загарбниками, відшкодують збитки. Для цього створено Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. Для отримання компенсації потрібно залишити заявку у застосунку "Дія". Протягом доби українці подали завдяки застосунку понад 20 тис. заявок про зруйноване внаслідок дій російських окупантів майно.
Коагентка України на слуханнях у Міжнародному суді Оксана Золотарьова 16 березня повідомила, що Міжнародний суд ООН у Гаазі розгляне питання про репарації від Росії за завдану шкоду Україні внаслідок воєнних дій. Вона зазначила, що йдеться про компенсації як за моральну, так і за матеріальну шкоду, завдану народу України.
Прямі втрати України через вторгнення російських окупантів становлять $564,9 млрд, заявила 28 березня перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко. Ця сума включає $119 млрд втрат інфраструктури, $90,5 млрд збитків від руйнування житлових будинків та іншого майна населення, $112 млрд втрат ВВП 2022 року та інші збитки.
Збитки України, пораховані в непрямий спосіб, з урахуванням втрат економіки протягом наступних років, становлять понад $1 трлн, заявив наприкінці березня Шмигаль.