Екскомандувач ВМС України про можливість висаджування російського десанту на український берег: Росія системно блефує
Російський десант, найімовірніше, не наважиться проводити військову операцію з висаджуванням на український берег, заявив в інтерв'ю "Телеграфу" колишній командувач Військово-морських сил України Сергій Гайдук.
"Щонайменше двічі на рік, починаючи з 2014-го, піднімається "інформаційний шум" про ймовірність висадки російських десантів від гирла річки Дунай та острова Зміїний до Маріуполя включно. Тут варто звернути увагу на декілька моментів. По-перше, десанти висаджуються на десантно-доступні ділянки, які завчасно відомі. Тому Україна має час для проведення підготовчих заходів для того, аби створити інженерні загородження як один із рубежів протидії десанту. Крім того, створені міжвидові угруповання та протидесантні резерви, які готові комбіновано реагувати на десант як на переході морем, так і в районі висадки. І росіяни як мінімум про це здогадуються", – зазначив Гайдук.
Він наголосив, що морські десантні операції проводять лише в разі повної переваги в повітрі.
"По-друге, висадка морських десантів не проводиться сама по собі, тобто це є продовження дій на суходолі. Згадаймо, наприклад, наміри Росії прокласти сухопутний "коридор" у Крим. Якщо буде сухопутна операція більш високого рівня, яка буде передбачати дії на морі, зокрема і висадку десанту, тоді це можна розглядати як потенційну загрозу. По-третє, морські десантні дії проводяться за умовою 100-відсоткового панування в повітрі. Десанту потрібно здійснити перехід морем, йому потрібно дійти до району висадки, захопити плацдарм, а це постійне перебування під впливом української сторони. Не забуваємо і про мінну загрозу. Тому, я думаю, що Росія в цій ситуації системно блефує і просто інформаційно розбалансовує ситуацію, зокрема і у приморських регіонах України", – резюмував Гайдук.
Контекст:
Навесні 2014 року Росія окупувала Крим після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Після цього Росія почала нарощувати військові сили в Азовському та Чорному морях.
На тлі стягування військ уздовж кордону з Україною на суші Росія вдалася й до посилення ескалації у морі, заявили у МЗС України.
Артилеристи ВМС ЗСУ у квітні цього року проводили навчання, під час яких відпрацьовували оборону морського узбережжя.