Фонд "Повернись живим" і виробник Bayraktar офіційно оголосили про співпрацю

Чмут і Байрактар підписали меморандум про подальше партнерство
Фото: savelife.in.ua
Український фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим" і турецька компанія Baykar, яка виробляє безпілотники Bayraktar, офіційно оголосили про співпрацю. 3 серпня директори організацій Тарас Чмут та Халук Байрактар підписали у Стамбулі меморандум про подальше партнерство, ідеться на сайті фонду.

"Повернись живим" виходить на новий системний рівень роботи з міжнародними партнерами. Як інституція ми усвідомлюємо, що російсько-українська війна, на жаль, не закінчиться завтра, і тому націлені на послідовну "роботу вдовгу", – каже Чмут.

Байрактар упевнений, що організаціям "є що одна одній дати у цій співпраці" і спільними зусиллями вони "вийдуть на нові горизонти в першу чергу демонстрації людяності та перемоги України".

Усі деталі майбутньої взаємодії сторони поки що не розкривають. Однак партнери дійшли згоди щодо впровадження найкращих практик і міжнародних стандартів для розвитку співпраці та залучення інших представників до такої співпраці. Фонд "Повернись живим" і компанія Baykar планують забезпечувати одне одного всебічною підтримкою для розвитку співробітництва та реалізації нових спільних проєктів.

Контекст:

"Повернися живим" – один із найбільших фондів допомоги українським військовослужбовцям, його 2014 року заснував ІТ-фахівець із Києва Віталій Дейнега. Фонд забезпечує всі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, розмінованими комплектами та іншою високоточною технікою. Фонд також навчає снайперів, саперів, артилеристів, операторів безпілотних літальних апаратів та спеціалістів із медичної допомоги.

Пожертвувати гроші фонду можна, використовуючи реквізити, опубліковані на його сайті.

У липні стало відомо, що фонд купив комплекс Bayraktar компанії Baykar за $16,5 млн, а самі безпілотники вже місяць перебувають в українських військовослужбовців. В інтерв'ю LB.ua Чмут говорив, що підготовкою до купівлі вони почали займатися у квітні, а придбали їх у травні.