Фонд Ріната Ахметова й далі видає продуктові набори жителям Бахмута

Допомогу надають у межах програми "Рінат Ахметов Порятунок життів"
Фото: akhmetovfoundation.org
Евакуйовані з Бахмута люди отримують гуманітарну допомогу від Фонду Ріната Ахметова у Костянтинівці та Слов'янську, повідомили 25 березня у пресслужбі організації.

"Місто Бахмут – одна з найгарячіших точок України, де ще на початку березня проживало декілька тисяч громадян. Евакуація населення триває, – зазначили у Фонді. – Загалом у координації з місцевою владою Фонд передав у цей регіон майже 4 тис. наборів із продуктами першої необхідності. У кожному продуктовому наборі – борошно, крупа, макаронні вироби, цукор, сіль, консервована квасоля, тушковане м'ясо, паштет, печиво тощо", – ідеться в повідомленні.

Від початку повномасштабної війни жителі Донецької області (зокрема й ті, що тимчасово виїхали з регіону) отримали вже понад 178 тис. наборів.

Фонд Ріната Ахметова передав понад пів мільйона продуктових наборів для жителів 22 областей України. Із 24 лютого 2022 року жителям України планують передати 800 тис. наборів із харчовими продуктами від Фонду.

Допомогу надають у межах програми "Рінат Ахметов – Порятунок життів". Із 2014 року допомога від Фонду Ріната Ахметова, бізнесів СКМ і футбольного клубу "Шахтар" охопила понад 18 млн людей.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися у липні 2022 року. На захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшу частину артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський на початку лютого заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача керівництво армії виступило за продовження оборонної операції у Бахмуті. 15 березня на ще одному засіданні ставки, за словами Зеленського, думка учасників була, як і раніше, одностайною: посилювати оборону Бахмута і знищувати окупантів максимально.

Оборонна операція в районі Бахмута має найважливіше стратегічне значення для стримування російських окупантів і є головною у стійкості оборони всього фронту, наголосив 14 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Того самого дня в Міноборони України розповіли про "певні значні успіхи у ЗСУ" в боях за Бахмут. 20 березня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що можливості оборони Бахмута ще не вичерпано.