Фонд Ріната Ахметова створив довідник для депортованих українців
Фонд Ріната Ахметова за сприяння Міністерства закордонних справ, Міністерства інтеграції та правозахисних організацій зібрав усі найактуальніші питання українців, яких окупанти депортували із захоплених регіонів до Росії, та підготував відповіді на них у вигляді карток. Про це 11 липня повідомили у пресслужбі Фонду.
"Депортації піддаються незахищені люди, більшість з яких мріє повернутися до України, але не знає, як це зробити. Спецпроєкт Фонду у зручній та простій формі відповідає на найактуальніші питання депортованих. Ми створили довідник, який допоможе людям повернутися додому", – розповіла членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.
Проєкт реалізують у межах музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова. Це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів Музею вже нараховує понад 20 тис. історій, зібраних із 2014 року.
Поділитися історією можна так:
- написати вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію;
- відвідати портал музею та натиснути кнопку "Розповісти історію";
- звернутись на безплатну гарячу лінію 0(800) 509 001.
Контекст:
Українська влада регулярно повідомляє про примусове вивезення окупантами українських громадян. 21 квітня радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк повідомляв, що зі 100 тис. жителів (станом на 21 квітня), вивезених окупантами із Маріуполя, Волновахи та інших регіонів Донецької області, лише 5% хотіли виїхати до РФ, а решту насильно депортували.
У Мінреінтеграції пояснювали, що вимушена евакуація українців через тимчасово окуповані території чи Росію не порушує законів України.
Ексомбудсменка Людмила Денісова 23 квітня повідомляла, що депортованих жителів Маріуполя РФ відправила до Приморського краю – за 8 тис. км від батьківщини.
Україна розслідує понад 20 кримінальних проваджень щодо примусового переміщення людей до Росії та Білорусі, повідомила генпрокурорка України на початку червня.
У червні в Україні створили координаційний штаб із захисту прав депортованих.
У Росії 18 червня заявляли, що вивезли на свою територію понад 1,9 млн українців, зокрема 300 тис. дітей. Віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук з посиланням на дані розвідки говорила, що відомо про приблизно 1,2 млн депортованих, з яких майже 240 тис. – діти.