"Фосфором палять". Російський окупант у розмові з матір'ю розповів про застосування фосфорних бомб в Україні. Аудіо

Женевська конвенція забороняє використовувати фосфорні заряди, якщо є небезпека для цивільного населення
Фото: Олег Гриб / itvua.tv
Служба безпеки України 13 червня оприлюднила у Facebook аудіозапис перехопленої розмови російського окупанта з матір'ю, запис підтверджує, що російська армія застосовує в Україні фосфорні боєприпаси.

У фрагменті, який оприлюднила СБУ, військовослужбовець розповідає, що побачив цивільний автомобіль і що цю машину розстріляють, оскільки керівництво наказало так чинити з усіма автомобілями, зокрема цивільними. На запитання: "А якщо свої" – він пояснив матері, що російська військова техніка маркована.

"Буде з машини друшляк", поділився окупант із матір'ю планами. "А якщо там мирні жителі?.. Не судилося", відреагувала вона.

Далі, судячи з розмови, військовослужбовець побачив застосування фосфорних боєприпасів.

"Фосфор. Ще, ще, ще. Фосфором палять. З нашого боку в хохлячий бік полетів фосфор", сказав він.

Застосування фосфорних бомб є злочином проти людяності та порушенням Женевської конвенції, вбивство мирних людей воєнний злочин, нагадали у СБУ.

сі перехоплення та зібрані СБУ дані увійдуть до матеріалів [для розгляду] у міжнародних судах, щоб жоден російський злочин не залишився безкарним. Лише в період із 4-го до 10 червня 2022 року слідчі СБУ розпочали 594 кримінальні провадження за фактами вчинення злочинів, пов'язаних із відкритої військовою агресією РФ", – додали у спецслужбі. У СБУ уточнили, що цю розмову було записано на сході України, де саме – не повідомляють.

Контекст:

Відповідно до міжнародного законодавства, фосфорні боєприпаси дозволені до застосування по військових об'єктах. Однак Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни забороняє використовувати фосфорні заряди, якщо є небезпека для цивільного населення.

Проте місцева влада регулярно повідомляє про використання росіянами фосфорних бомб: у Попасній (Луганська область) 13 березня, у Краматорську (Донецька область) 21 березня, в районі Ірпеня та Гостомеля (Київська область) – 22 березня, у Рубіжному (Луганська область) – 23 березня, у Мар'їнці, Красногорівці та Новомихайлівці (Донецька область) – 30 березня, у Маріуполі (Донецька область) – 6 квітня.