ФСБ стверджує, що українські військові зруйнували снарядом прикордонний пункт у Ростовській області, у штабі ООС відповіли
"21 лютого о 9.50 випущеним із території України снарядом невстановленого зразка повністю зруйновано місце відбування служби прикордонних нарядів по Ростовській області", – ідеться в повідомленні.
Російські спецслужби стверджують, що снаряд упав на відстані 150 м від російсько-українського кордону.
У штабі операції Об'єднаних сил назвали цю інформацію фейком і пропагандою для нагнітання ситуації.
"Цього разу агресор вдався до звинувачень українських захисників у буцімто обстрілі російського прикордонного пункту в Ростовській області. Це не відповідає дійсності. Продемонстрована на фото та відео російськими пропагандистськими ЗМІ будівля більше нагадує господарське приміщення, аніж прикордонний пункт", – указано в повідомленні штабу.
Також наголошено, що артилерійські підрозділи зі складу Об'єднаних сил перебувають у районах відведення, а отже, руйнування згаданого ФСБ "прикордонного пункту" неможливе.
У штабі ООС наголошують, що "за відсутності будь-яких агресивних дій із боку українських захисників загарбники самі підривають об'єкти інфраструктури та здійснюють хаотичні обстріли населених пунктів".
На відео, яке опублікував видно, що нібито зруйнований російський "прикордонний пункт" – це невелика будівля, оточена деревами, без доріг та інфраструктури поряд.
Контекст:
Наприкінці жовтня минулого року американські ЗМІ повідомили, що Росія стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу повномасштабного вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
У Білому домі поінформували 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями. Водночас українська влада заявляла, що західні країни перебільшують небезпеку.
Міністр оборони України Олексій Резніков 14 лютого заявив, що поблизу кордону України перебуває 125 тис. наземних компонентів військ РФ. За його словами, наразі Росія не створила наступальних ударних угруповань на жодній із ділянок поблизу кордону України.
15 лютого міноборони РФ повідомило про часткове повернення військовослужбовців, які перебували біля кордонів України, до місць постійної дислокації. США, НАТО та Україна заявляли, що поки не бачать суттєвого відведення російських військ від українських кордонів.
17 лютого на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, було обстріляно понад 30 населених пунктів на підконтрольній Україні території, причому під удар потрапили дитячий садок та кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових та п'ятеро цивільних.
18-го, 19-го та 20 лютого обстріли на Донбасі тривали. Зокрема 20 лютого бойовики 80 разів відкривали вогонь.