ДБР повідомило про підозру суддю-кримчанина, який вітався фразою "Хайль Гітлер" та агітував за "русский мир"
За даними слідства, підозрюваного суддю – уродженця Криму – після тимчасової окупації півострова перевели на роботу в Київ. Проте, як зазначають у ДБР, "погляди судді залишилися антиукраїнськими". Він схвалював збройну агресію Росії проти України та визнавав правомірною окупацію частини території України російськими військами.
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ встановили, що після початку повномасштабної воєнної агресії РФ 24 лютого суддя неодноразово висловлювався на підтримку окупаційних дій агресора, бажав, щоб захоплених територій ставало більше, і висловлював жаль, що росіяни відійшли від селища під Києвом, де він жив останні роки. Також він не приховував ненависті до сил оборони України і патріотично налаштованих громадян, виявляв нетерпимість до української влади та засуджував дії президента України.
Підозрюваний дзвонив своїм знайомим, які потрапили під окупацію, і закликав їх працювати на загарбників.
У розпорядженні слідчих є записи телефонних розмов судді з членами його сім'ї, родичами та близькими друзями. Вони є документальним доказом антиукраїнських позицій фігуранта, наголосили правоохоронці.
ДБР навело кілька цитат із розмов судді зі своїм знайомим із Мелітополя:
"Головне, щоб вони так назад не повернулися, як у нас. Тоді тобі доведеться до нас додому, в Крим".
"Ваш регіон жив за рахунок сільгосппродукції, яку доправляли в Крим та Росію, і зараз, якщо вам відкриють вільну… цю… то це нормально буде".
"Хайль Гітлер, а ти що, в міліцію не йдеш там на роботу?", "Я думав, ти вже там начальником міліції влаштувався, там кадровий голод", "Так, ти з досвідом роботи, треба робити кар'єру, головне, щоб вони так назад не повернулися, як у нас".
Наразі тривають обшуки за місцем роботи і проживання фігуранта справи.
Суддю підозрюють у виправданні збройної агресії РФ проти України та підбурюванні до добровільного зайняття посад у незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 4 ст. 27, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.