ДБР розкрило схему "поборів" із "зернового коридору" в Одеській області
За даними слідства, чиновники брали хабарі від фірм, які здійснюють експорт через морські порти Одеської області так званим зерновим коридором. Для безперешкодного і швидкого отримання фітосанітарних сертифікатів та інших дозволів експортери сплачували певні суми через спеціально створені фіктивні фірми.
ДБР та Офіс генпрокура в межах досудового розслідування провели обшуки за місцем роботи і проживання фігурантів кримінального провадження. У них вилучено великі суми готівки, документи, інші докази.
Чиновникам буде оголошено про підозру щодо прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовцем (ч. 3 ст. 368 КК України). Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років із конфіскацією майна.
Контекст:
У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.
22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме.
За даними Міністерства інфраструктури України станом на 11 листопада, у межах "зернової угоди" з портів України вийшло 442 судна, які експортували 10,3 млн тонн продовольства до країн Азії, Європи та Африки.