ДБР розслідує незаконні виплати "бойових" військовослужбовцям у Рівненській області
За даними слідства, "бойові" доплати отримували ті, хто насправді не служив на передовій. Схема діяла протягом дев’яти місяців, завдані державі збитки становлять не менше ніж 1 млн грн.
"З початку повномасштабного вторгнення РФ керівництво батальйону систематично преміювало підлеглих, які перебувають у зоні проведення бойових дій. Проте принаймні двоє військових, щомісячно одержуючи виплати від 30 тис. грн до 100 тис. грн, продовжували перебувати на території Рівненської області. Серед них, зокрема, донька і колишня дружина заступника командира частини, які зараз є військовослужбовцями цієї частини", – ідеться в повідомленні.
20 квітня ДБР провело низку обшуків на території військової частини та за місцем проживання військових. У підсумку вилучено бухгалтерську, кадрову документацію та інші докази.
Підозру готують за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану). Санкція статті передбачає покарання до восьми років ув'язнення.
Контекст:
Зарплата українських військових складається з двох частин: грошового забезпечення відповідно до звання, посади й вислуги років, а також додаткової винагороди, зазначав Кабмін.
З 24 лютого 2022 року українські військові, які не беруть участі безпосередньо в боях, отримували додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн на місяць. Якщо військові беруть участь у бойових діях, то розмір винагороди – до 100 тис. грн.
З 1 лютого 2023 року для військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, скасували додаткову місячну виплату 30 тис. грн, повідомило Міноборони. Рішення ухвалили для "дотримання принципів справедливості стимулювання воїнів сил безпеки та оборони України", уточнили у відомстві. Премія в розмірі 100 тис. грн за участь у контактних боях, за даними головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова, залишається.
10 квітня Рада проголосувала за закон, у якому є правка, що передбачає повернення виплат премій у розмірі 30 тис. грн військовослужбовцям, а також поліцейським і рятувальникам, проте 11 квітня в парламенті подали зареєстровану постанову, яка блокує підписання цього закону.