Гендиректор "Метінвесту": Ніхто не вірив, що "Азовсталь" встоїть. А наші герої тримаються вже понад два місяці
"Ніхто не вірив, що вони протримаються майже два місяці. А вони зробили це. Вони справжні герої", – сказав він.
Риженков нагадав, що всіх мирних жителів, які ховалися від обстрілів на "Азовсталі", уже евакуювали. Завод, як і раніше, обстрілюють, військовий госпіталь зруйновано, але медики допомагають пораненим.
"Ми робимо все можливе, щоб допомогти мирним жителям, які виїхали з Маріуполя. Їм надається вся необхідна гуманітарна, медична та психологічна допомога", – повідомив гендиректор компанії.
Контекст:
Завод "Азовсталь" – останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові. Серед них – бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. У бомбосховищах заводу також досі були сотні цивільних.
2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону, хоча в них брак води, їжі та ліків. Бої тривають досі.
7 травня завершилася евакуація з території заводу мирних громадян. За підтримки ООН та Червоного Хреста із заводу забрали приблизно 300 цивільних, переважно це жінки та діти, сказали в Офісі президента.
10 травня Верещук повідомила, що всього на заводі залишаються понад 1 тис. українських військовослужбовців, серед них сотні поранених.
Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction (переміщення до третьої країни), яка гарантує, що до кінця війни вони не повернуться до України. Проте Росія відмовляється від такої процедури, розповіла Верещук.
Генеральний штаб ЗСУ повідомив 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених. Їх перевезли до Новоазовська та Оленівки, які розташовані на підконтрольній бойовикам "ДНР" території. У Генштабі ЗСУ та Міноборони України повідомили, що евакуйованих захисників Маріуполя планують обміняти. На "Азовсталі" залишаються військовослужбовці, скільки саме, у Генштабі не уточнили.
У ніч проти 17 травня президент України Володимир Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя. За його словами, вона "потребує делікатності і часу".
Сьогодні віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що гуманітарна операція з порятунку українських військових продовжується.