Генсек ОБСЄ закликала відкрити нові та наявні КПВВ на Донбасі
"На контрольно-пропускному пункті "Новотроїцьке" я бачила, як на підконтрольній уряду [України] стороні роблять спроби допомогти людям перетнути лінію зіткнення. Терміново необхідно забезпечити свободу пересування, зокрема відкривати нові і наявні пункти пропуску", – написала Шмід.
У суботу генсек ОБСЄ провела зустріч із головою Донецької обласної державної адміністрації Павлом Кириленком і першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою.
Сторони обговорили питання безпеки та гуманітарну ситуацію в Донецькій області, а також роботу КПВВ.
За словами Кириленка, Шмід високо оцінила факт відкриття всіх пунктів в'їзду-виїзду, розташованих на контрольованій українським урядом частині Донбасу.
Він зазначив, що генсек ОБСЄ була "приємно вражена", як обладнано КПВВ "Новотроїцьке", особливо в частині надання медичної допомоги та можливості пройти тестування на наявність COVID-19.
"Представники окупаційної влади з причин, які відомі лише їм, залишають свої КПВВ закритими, тим самим наносячи шкоду тим людям, які живуть на окупованій території і не мають можливості виїхати на вільну частину України. Натомість українська сторона готова забезпечити нормальний пропуск усіх, хто побажає перетнути лінію розмежування через КПВВ", – розповів Шмід Кириленко, про що наголосив у Facebook.
Генсек ОБСЄ заявила, що під час візиту на Донбас їй важливо було "побачити все на власні очі". Її процитував у Facebook пресцентр операції Об'єднаних сил.
"Останнім часом РФ здійснює тиск своїми незаконними збройними формуваннями на спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні, яка стикається з численними перешкодами в пересуванні і моніторинговій діяльності. Я буду порушувати ці важливі питання під час чергового наступного засідання ОБСЄ", – сказала Шмід.
Контекст:
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло щонайменше 13 тис. осіб.
Російські окупаційні війська у квітні повністю заблокували дорожні коридори через КПВВ "Щастя", "Золоте", "Гнутове", "Майорське" і "Мар'їнка".
7 травня у штабі ООС заявляли, що на Донбасі із семи КПВВ працює тільки "Станиця Луганська".
В Офісі генпрокурора України повідомляли 20 травня, що за сім місяців окупаційна адміністрація РФ не пропустила через КПВВ "Щастя" жодної людини.