Голова Донецької ОВА Кириленко: Ми з мером Маріуполя постійно на зв'язку, щоб урятувати жителів від російських окупантів

Російські окупанти обстрілюють Маріуполь майже місяць
Фото: EPA

Мер Маріуполя Вадим Бойченко перебуває на постійному зв'язку з владою та військовослужбовцями для порятунку мирних жителів міста, заблокованих російськими військами. Про це в ефірі телеканала "Україна 24" розповів голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

“У Маріуполі зв'язку немає, тому Бойченку довелося перебувати в іншому місці. Ми підтримуємо зв'язок із ним і продовжуємо працювати над створенням "зеленого коридору" для вивезення людей. Ця робота неймовірно складна, і вона проводиться у повній комунікації з моїми запорізькими колегами та очільником міста Бойченком", – розповів Кириленко.

Він також звернув увагу, що російські війська спочатку "чітко і цинічно" завдали ударів по критичній інфраструктурі міста, зруйнувавши тепло-, водо- та електропостачання, а також зв'язок, тому "владі міста довелося виїхати з міста, щоб працювати над порятунком людей".

"Я з Бойченком постійно на зв'язку, розумію, як координувати його діяльність. Усі ми робимо все можливе для єдиного результату – щоб наші люди були в Україні і їх не вивозили насильно до РФ", – резюмував Кириленко.

Голова Донецької ОВА додав, що підпише документ, який визначає алгоритм дій місцевої влади у разі можливої окупації або інших подій, які можуть перешкоджати функціонуванню органів місцевого самоврядування.

"Є чітка вказівка, як їм діяти у разі залякування ворогом чи окупації. Вони отримають безпосередньо від мене алгоритм, що і як діяти. Я з усіма на зв'язку. Разом зі своєю командою повністю контролюємо процес. Ми відходимо від публічних виступів, бо наша ціль – результат. Єдиний спільний результат – наша перемога", – заявив Кириленко.

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських знарядь та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. За оцінками влади, у місті залишалося приблизно 350 тис. осіб.

Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.

Приблизно три тижні до 14 березня евакуацію з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Минулого тижня з Маріуполя вдалося виїхати тисячам жителів власними автомобілями. Андрющенко повідомляв 17 березня, що за три дні Маріуполь покинуло майже 35 тис. маріупольців.

За офіційними даними, за час російської агресії у Маріуполі загинуло приблизно 2 тис. жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що у місті вже могло померти майже 20 тис. людей. Андрющенко також розповів, що приблизно 80% житлового фонду Маріуполя є непридатним для проживання.

Командир полку "Азов" Денис Прокопенко 21 березня повідомив, що у Маріуполі загинуло понад 3 тис. мирних жителів.

Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.