Глава Єврокомісії заявила, що в ЄС "ще не дійшли" до ембарго на російську нафту

Фон дер Ляєн: Мій заклик дуже зрозумілий для всіх країн ЄС: ми маємо один ключ до успіху, і це солідарність з Україною та єдність Європейського союзу
Фото: ЕРА
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн не чекає, що шостий пакет санкцій проти Росії, у якому має бути ембарго на нафту, погодять на дводенному саміті ЄС, який розпочали 30 травня у Брюсселі. Про це вона сказала сьогодні після прибуття на саміт, запис коментаря опублікували у Twitter Єврокомісії.

Вона сказала, що питання погодження шостого пакету санкцій, як і раніше, відкрите.

"Ми багато працювали – і успішно – із п'ятим пакетом санкцій. Це ніколи не було просто. Те саме зараз із шостим пакетом", – заявила фон дер Ляєн.

Єврокомісія та головування Франції у Раді ЄС інтенсивно працювали протягом останніх кількох днів, щоб "просунутися вперед" у цьому питанні, сказала вона і підкреслила: "Ми ще не дійшли до цього".

"Я не надто сподіваюся, що це вирішать протягом наступних 48 годин. Проте я впевнена, що після цього з'явиться можливість. Мій заклик дуже зрозумілий для всіх країн ЄС: у нас є один ключ до успіху, і це солідарність з Україною та єдність Європейського союзу", – додала фон дер Ляєн.

"Інтерфакс-Україна" також пише, що, за словами глави Єврокомісії, вирішено всі питання, крім одного – постачання нафти трубопроводом.

Контекст:

4 травня президентка Єврокомісії анонсувала шостий пакет санкцій проти РФ. Зокрема, за її словами, до нього має увійти поетапна відмова ЄС від російської нафти.

Остання країна, яка блокує введення Євросоюзом нафтового ембарго проти РФ, – це Угорщина. The Wall Street Journal писала, що ЄС має намір дати відстрочку 20 місяців для Угорщини. Politico зазначало, що Євросоюз розглядає компенсацію Угорщини за підтримку нафтового ембарго проти Росії.

9 травня фон дер Ляєн провела перемовини із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. За її словами, є прогрес, але потрібна подальша робота.

12 травня міністр закордонних справ країни Петер Сіярто заявив, що Угорщині потрібно вкласти в модернізацію інфраструктури сотні мільйонів євро, щоб відмовитися від російської нафти.