Глава німецької опозиції попросив вибачення за слова про "соціальний туризм" біженців з України
"Було багато критики того, що я вчора сказав про біженців з України. Я шкодую про використання слова "соціальний туризм". Це було неточним описом проблеми, яку фіксують у поодиноких випадках", – написав Мерц.
Він пояснив, що говорив винятково про відсутність реєстрації біженців і що він не збирається критикувати біженців з України, які перебувають у складній ситуації.
"Якщо мій вибір слів сприймають як образливий, то офіційно перепрошую", – заявив Мерц.
26 вересня Мерц висловився про біженців з України, які приїхали до Німеччини, повідомляє RND. "Зараз ми бачимо соціальний туризм цих біженців: до Німеччини, назад до України, до Німеччини, назад до України", – заявив він.
За словами Мерца, українським біженцям надавали пільги. Із червня громадяни України отримують базове забезпечення, тобто ті самі пільги, що й отримувачі допомоги з безробіття.
Політик заявив, що українці не працюють, отримують допомогу і не шукають роботи, оскільки їм достатньо цієї допомоги і вистачає грошей, щоб їздити в Україну й назад.
Контекст:
30 серпня соціологічна служба Центру Разумкова опублікувала дані соцопитування, згідно з якими понад третину (36%) українських біженців, які перебувають за кордоном, планують повернутися до України. Але тільки після того, як переконаються, що в місцевості, де вони жили, безпечно перебувати. 7% узагалі не планують повертатись додому в Україну.
15 вересня на брифінгу в Києві глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що приблизно 8 млн українців виїхали до країн Європейського союзу (ЄС) від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але 5 млн уже повернулися додому.