Ігнат про навчання українських пілотів на F-16: Список льотчиків уже давно готовий. Літати не проблема, інша справа – воювати на ньому

Українські льотчики кажуть, що літати на F-16 – "не проблема", зазначив Ігнат
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук уже погодив список пілотів для імовірного їхього навчання на американських винищувачах F-16.

Про це 27 січня на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі Ukrinform TV, повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Список льотчиків уже давно готовий. Ну, може там будуть якісь зміни, у нас війна, тут зрозуміло... Але не пілотами єдиними, потрібно готувати авіаційних інженерів, бо... небо помилок не прощає... трапляються катастрофи, трагедії. Цих людей треба  готувати не менше пілотів, вони повинні щодня обслуговувати цей літак, щоденне обслуговування, сезонне, регламентні роботи – це потрібно робити землі. Також група керівництва польотів, – сказав Ігнат. – Взагалі, щоб літак злетів – працює сотні людей. Щоб запустити його в небо, щоб він функціонував правильно. І щоб він, головне, виконав покладене на нього завдання. Завдання в авіації дуже серйозні".

За словами Ігната, терміни навчання пілотів "надзвичайно великі", але "в умовах війни ми повинні робити все в рази швидше".

"Нам такі терміни навчання і пілотів, і інженерно-авіаційного складу, на жаль, не підходять... Вони [льотчики] кажуть, літати не проблема: "Ми вже навіть пробували керувати... можемо їх опанувати приблизно за кілька тижнів. Можемо вже літати, сідати, здійснювати посадку – це одне. Інша річ – воювати на ньому, застосовувати всі типи озброєння, які має той самий F-16... Мені льотчики сказали, що десь за пів року змогли б його опанувати... Так само інженери", – зазначив спікер командування Повітряних сил ЗСУ.

Контекст:

13 вересня 2022 року Financial Times із посиланням на високопоставленого представника Пентагону написала, що США і їхні союзники обговорюють питання про доцільність надання Україні винищувачів у "середньо- та довгостроковій перспективі".

20 січня 2023 року президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників восьмого "Рамштайну" із закликом надати Україні F-16 і далекобійні ракети.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 23 січня заявляв, що питання надання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".

Американська військово-промислова корпорація Lockheed Martin повідомила, що готова задовольнити попит на свої літаки F-16 для європейських союзників, які будуть реекспортувати винищувачі в Україну.

За словами Ігната, американський винищувач F-16 міг би бути найкращим варіантом для Повітряних сил – "стати основним літаком, єдиним типом багатоцільового літака".