Ігнат про збиття ЗСУ ракети "Кинджал": Зарано росіяни дізналися про цю успішну роботу. Тішитися поки рано
Інформацію про те, що сили протиповітряної оборони України під час нічної атаки 4 травня збили в небі над Київською областю ракету Х-47 "Кинджал", яку з території країни-агресора РФ випустив літак МіГ-31К, 6 травня вранці підтвердив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.
"Саме коли системи Patriot заступили на бойове чергування, нічого не залишається, як випробовувати. Patriot не працював із таким типом цілей, як саме Х-47 "Кинджал", і, як бачите, є успішна робота, – сказав Ігнат в ефірі телемарафону. – Але, зрештою, зарано росіяни дізналися про цю успішну роботу, бо не хотілося б так швидко публікувати. Ви знаєте, у нашому світі дуже тяжко щось приховати. Всюдисущі люди, журналісти, знають, як це оприлюднити. Тому маємо потішитися, що маємо таку зброю, але тішитися рано. Тому що її мало, треба її значно більше. Потрібно більше цих систем, щоб захистити великі наші міста, об'єкти інфраструктури, атомної енергетики... І не забуваємо щоразу згадувати про F-16 – це те, що вбереже нашу Україну та допоможе перемогти".
Контекст:
Гіперзвукові ракети переміщуються зі швидкістю 5 махів (6 тис. км/год) або вищою, тому їх важко виявити системам протиракетної оборони. Гіперзвукові ракети можуть рухатися набагато нижчою траєкторією, здатні маневрувати й ухилятися від систем протиракетної оборони.
1 березня 2018 року під час звернення до Федеральних зборів президент РФ Володимир Путін заявив, що серед іншого російського озброєння, якому "аналогів немає", уже використано гіперзвуковий авіаційно-ракетний комплекс "Кинджал". Під час виступу глави Кремля показали відео із пробними запусками ракет та анімаційні ролики з моделюванням ураження умовних цілей.
Офіційні особи США підтвердили американському каналу CNN, що Росія у 2022 році після повномасштабного вторгнення запустила гіперзвукові ракети по Україні, що стало першим відомим застосуванням таких ракет у бойових діях.
У Повітряних силах ЗСУ зазначали, що із 24 лютого 2022 року зафіксували лише кілька випадків використання окупантами "Кинджалів", їх застосовують лише по дуже важливих цілях. За даними начальника КМВА Сергія Попка, імовірно, 9 березня 2023 року "Кинджал" випустили по об'єкту інфраструктури у Києві. За даними ЗСУ, загалом під час цієї масованої атаки по Україні Росія використала одразу шість "Кинджалів", що стало безпрецедентним випадком.
До цього 22 серпня 2022 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявляв, що РФ тричі використовувала "Кинджали" для атак на Україну, пише РБК.
За даними міністра оборони України Олексія Резнікова, станом на 22 листопада у російської армії залишалося 43 "Кинджали", 16 таких ракет використали під час війни в Україні.
У листопаді 2022 року Ігнат розповідав, що засобами, які є у розпорядженні протиповітряної оборони України, дуже складно збивати балістичні ракети. 23 квітня він зазначив, що з ними можуть упоратися американські зенітні ракетні комплекси Patriot. На бойовому чергуванні в Україні вже є два такі комплекси.